Wojciech Mann porusza się z balkonikiem. Syn komentuje stan zdrowia dziennikarza

Wojciech Mann to legenda dziennikarstwa radiowego i telewizyjnego. W tym roku świętował 75. urodziny, ale ku radości fanów na emeryturę się nie wybiera. Ostatnio jednak można było zobaczyć go korzystającego z balkonika, wspomagającego chodzenie. Marcin Mann, który pracuje razem z ojciem, skomentował jego stan zdrowia.

Wojciech Mann w poniedziałek był gospodarzem wieczoru autorskiego poświęconego książce "Kora. Się żyje. Biografia" Katarzyny Kubisiowskiej. Dziennikarz miał widoczne problemy z poruszaniem się i korzystał z balkonika. Jego syn uspokaja jednak w rozmowie z SE.pl: "Tata czuje się dobrze, a balkonik, mamy nadzieję, jest tymczasowy".

Wojciech Mann nie zamierza iść na emeryturę

Jeszcze w 2014 roku podczas realizacji show ""SuperSTARcie" korzystał czasem z ramienia jednej z osób na planie przy przejściu z garderoby do fotela jurorskiego. Prezenter, dziennikarz, tłumacz, który radiową karierę zaczynał w 1965 roku, ma bowiem od lat problemy ze stawami. W jednym z wywiadów przekonywał, że nie zamierza uprawiać sportu, by schudnąć - W 1959 roku ukradziono mi rowerek i wtedy zarzuciłem sport" - mówił. 

Praktycznie całe życie musiałem sobie radzić z tą smutną prawdą, że niewielu jest grubszych ode mnie. I jakby tego było mało, to jeszcze jestem okularnikiem. Wielokrotnie wyśmiewano się z mojej tuszy, z tego, że sapię lub siorbię podczas prowadzenia audycji - zdradzał Mann w innej rozmowie.
Zobacz wideo "Nie bałam się śpiewania, a rozmowy z Wojciechem Mannem". Czyli Anna Wyszkoni nie tylko przeszłości

Ostatnimi czasy Wojciech Mann jednak znacząco schudł. Przypomnijmy, że nadwaga ma negatywny wpływ właśnie np. na stawy kolanowe. Na szczęście dla wielbicieli jego audycji, dziennikarz odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" może np. prowadzić je z domu - w trakcie pandemii wielu dziennikarzy Radia Nowy Świat pracowało w ten sposób, został kupiony w tym celu specjalny sprzęt. Manna można słuchać m.in. w piątkowe poranki, które współprowadzi z synem.

Więcej o: