Katolicka grupa protestuje, bo Nergal gra w Gdańsku w Boże Ciało. "Sadyzm i dewiacje seksualne"

W środę 7 czerwca w Gdańsku rozpoczyna się Mystic Festival. Przeciw imprezie protestują środowiska katolickie, bo w Boże Ciało ma tam grać Nergal z Behemothem. Oburzenie wyraża także Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" w Stoczni Gdańskiej. Pisze o "satanistycznych występach".
Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne

- piszą działacze organizacji "Polska katolicka, nie laicka" na ulotce zatytułowanej "Szatan nie ma żadnych praw!". Przede wszystkim protestują przeciwko Nergalowi i Behemothowi, którzy mają wystąpić na scenie Mystic Festival w czwartek 8 czerwca. Chcą zmusić właścicieli Stoczni Gdańskiej do wycofania się z imprezy, która ma potrwać do 10 czerwca (w sumie na pięciu scenach wystąpi ponad 80 wykonawców).  "Oczekujemy natychmiastowej interwencji, aby nie doszło do bluźnierczego festiwalu" - piszą.

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Zdaniem katolickiej grupy "w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu i wychwalać bunt Lucyfera"

W sieci zamieścili też petycję, którą mogą podpisać zgadzający się z nimi ludzie, chociaż szans na odwołanie imprezy zdaniem organizatora nie ma. W petycji czytamy:

"W dniach 7-10 czerwca br. na terenie Stoczni Gdańskiej ma się odbyć pełen bluźnierczych zespołów Mystic Festival. Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny Behemoth, gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo Ghost oraz naśmiewający się z konsekracji zespół Hostia.  

Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne.

Organizacja Mystic Festival wpisuje się w wielką akcję dywersji ideologicznej, która prowadzona jest w Polsce od 1989 roku. Jej celem jest zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży".

Przeciw też polityk PiS, ale Mystic Festival nadal aktualny

Także radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Karol Guzikiewicz (PiS) jest przeciwny imprezie. Zastępca przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Stoczni Gdańskiej zarzucił organizatorowi, że bezprawne posługuje się nazwą Stocznia Gdańska. Zaznaczył, że "festiwal odbywa się na terenach historycznych, upamiętniających wydarzenia z sierpnia 1980 r., ale przede wszystkim na nabrzeżu przy ul. Elektryków, gdzie 13 grudnia 1961 r. zginęło 22 stoczniowców na statku 'Maria Konopnicka'", i choć związek popiera działalność kulturalną i artystyczną, "nie popiera występów satanistycznych godzących w uczucia religijne i wolność wyznania". Polityk pisze:

Wzywamy do natychmiastowej korekty programu festiwalu, by nie było łamane polskie prawo i godziło w uczucia religijne innych obywateli.

Guzikiewicz zastrzega, że brak działań spotka się "z dochodzeniem roszczeń z tytułu poniesionej szkody oraz zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę". Chyba nie znalazł jednak szukanego wsparcia ze strony osób obserwujących go na Facebooku, bo pod jego postem przeważają reakcje "ha ha".

Na razie jedyną znaczącą zmianą w programie Mystic Festival jest jednak ta, która nie ma żadnego związku z protestami. Na scenie nie pojawi się Godflesh. "Niestety musimy odwołać nasz występ na Mystic Festival, ponieważ nasze paszporty są przetrzymywane znacznie dłużej, niż się spodziewaliśmy w ambasadzie amerykańskiej w Wielkiej Brytanii. Nie możemy bez nich podróżować i niestety niewiele możemy na to poradzić" - poinformowali muzycy, którzy mieli zagrać w Gdańsku 7 czerwca. Zamiast nich na scenie pojawi się Deströyer 666 z Australii. A Nergal po godzinie 11 poinformował na Instagramie, że Behemoth już jest w Polsce (grali w Lubanie, stolicy Słowenii) i zmierza do Gdańska...

Więcej o: