Hetfield napisał utwór dla dziewczyny. Gdyby nie podsłuchał go kolega, nie znalibyśmy tego hitu Metalliki

Wiecie, ile razy było o włos od tego, aby hity nie trafiły w ogóle na albumy? Takie doświadczenia mają za sobą choćby muzycy Metalliki i The Rolling Stones. M.in. o tym rozmawiamy w nowym odcinku "POPkultury".

Najnowszy odcinek znajdziecie niżej. Tym razem opowiadamy najpierw o czterech nowościach, a później przechodzimy do historii muzyki. To były prawdziwe przeboje, choć na początku nie wierzyli w nie sami twórcy.

Premiery kinowe i nowości VOD - co wymyślili scenarzyści?

W filmie "Transformers: Przebudzenie bestii" poznamy nowy rodzaj robotów - upodobniające się do zwierząt Maximale. W wyreżyserowanym przez Stevena Caple Jr. filmie grają m.in. Anthony Ramos ("Narodziny gwiazdy") i Dominique Fishback ("Judasz i Czarny Mesjasz".). Akcja rozgrywa się w latach 90. m.in. w Nowym Jorku.

Odkąd sześciu bezrobotnych facetów obnażyło się w filmie "Goło i wesoło", świat bardzo się zmienił, a oni? Gaz (Robert Carlyle) został dziadkiem i nie starzeje się z gracją. Wciąż wymyśla nowe, szalone przekręty, a jego nastoletnia córka idzie w jego ślady. Dave (Mark Addy) wciąż jest jego najlepszym przyjacielem - tyle że już ze sobą nie rozmawiają. Zamiast tego Dave wlecze się przez życie, oddany swej żonie i ich pieskowi. Jednak Jean oczekuje, że wyprowadzanie ich czworonoga nie będzie jedyną ambicją Dave'a. Gerald (Tom Wiliknson), już na emeryturze, nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie, jednak to Horse (Paul Barber) cierpi w nim najbardziej... Film z 1997 zdobył Oscara za muzykę i miał trzy inne nominacje (dla filmu, za reżyserię i scenariusz).

I coś z życia

Bohaterem inspirowanego prawdziwą historią "Flamin' Hot: smak sukcesu" jest Richard Montañez - w tej roli Jesse Garcia. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja ma na razie 64 proc. pozytywnych recenzji od dziennikarzy. Widzowie dają 75 proc.

"Nasza planeta 2" została nakręcona we współpracy ze Światowym Funduszem na rzecz Przyrody. Zdjęcia powstawały przez cztery lata w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Narratorem ośmioodcinkowego programu ponownie jest Sir David Attenborough.

Więcej o: