Nie żyje basista Bajm. Zmarł w rocznicę śmierci założyciela zespołu, Jarka Kozidraka

Marek Makuch nie żyje. Basista grał w kultowej polskiej formacji Bajm. Zmarł po długiej chorobie w wieku 69 lat.

O śmierci Makucha poinformował w mediach społecznościowych między onnymi zespół Bajm. "W dniu dzisiejszym odszedł nasz kolega Marek Makuch, który grał z nami w latach 80. Żegnaj Marku! Zawsze zostaniesz w naszej pamięci" - napisał zespół i opublikował wspólne zdjęcie z artystą.

Marek Makuch nie żyje. Grał na basie w zespole Bajm

Kolegę wspomina na Facebooku także muzyk Marcin Maliszewski, z którym Makuch grał koncerty w hołdzie Queen. "Człowiek absolutnie fenomenalny. Artysta, niebędący w stanie usiedzieć w miejscu, aktor, basista, konferansjer, poeta, cytował z pamięci Shakespeare'a, Słowackiego, Leśmiana. Obdarzony niesamowitym radiowym głosem, niskim, którym potrafił wzruszyć, rozbawić" - komplementuje zmarłego artysta.

Bogdan Tchórzewski, były kolega z zespołu Makucha zauważył, że basista zmarł w rocznicę śmierci Jarka Kozidraka. "Myślę, że jeszcze zagramy tam kiedyś na górze" - napisał.

Marek Makuch był basistą Bajm w latach 1980-1985. Razem z kultowym polskim zespołem nagrał debiutancką płytę "Bajm" z 1983 roku oraz "Martwą wodę" wydaną dwa lata później. Oprócz tego zmarły artysta grał także w grupie Old Klezmer Trio oraz aktywnie działał w Młodzieżowym Domu Kultury Puławy.

Więcej o: