Mieszkanie popularnego DJ-a spłonęło w pożarze. Matka artysty tego nie przeżyła

Jeden z popularnych DJ-ów i producentów poważnie ucierpiał w wyniku pożaru. Mieszkanie Marcina Chumowicza spłonęło, a jego matka zginęła na miejscu. Rodzina artysty zorganizowała zbiórkę i prosi wszystkich o wsparcie finansowe.

Pożar wybuchł 11 czerwca na siódmym piętrze bloku w Tychach. Jak relacjonował Aspirant Piotr Myrda, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach: "W mieszkaniu przebywały dwie osoby, jedna z nich wyskoczyła z mieszkania przez balkon, nie przeżyła upadku, druga została przetransportowana do szpitala. Na obecną chwilę nie posiadamy informacji, w jakim jest stanie".

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Marcin Chumowicz stracił dobytek w pożarze. Zginęła jego matka

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru zamieszkiwane było przez znanego producenta Marcina Chumowicza i jego rodzinę. Muzyk jest założycielem takich projektów jak Cocolino, Foxall, Foresco oraz jest rezydentem w klubie Tokarnia w Tychach i Base w Krakowie. Jego brat, Tomasz, zorganizował zbiórkę na odbudowanie rodzinnego mieszkania.

"11 czerwca 2023 dotknęła nas tragedia, której nie umiemy jeszcze ubrać w słowa. W na razie niewyjaśnionych, tragicznych okolicznościach, spłonęło mieszkanie w Tychach, z którego próbowały uratować się dwie osoby" – napisał brat Marcina Chumowicza. Dalej opisał stan zdrowia brata i poinformował o śmierci ich matki w wyniku tej tragedii:

Marcin, mój wyjątkowy brat, ledwie ale dał radę. Jest ciężko poparzony i przebywa w szpitalu, ale żyje. Nasza ukochana Mama niestety nie dała rady uratować się z płomieni na siódmym piętrze. Zostawiła po sobie koszmarną wyrwę, z którą będziemy próbowali poradzić sobie już zawsze – czytamy.

"Cały dobytek ich życia zabrał ogień. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie, żeby pomóc poszkodowanym stanąć na nogi i odbudować stracony dom" – przekazał Tomasz Chumowicz. Zbiórkę postanowił opublikować fanpage festiwalu muzycznego Audioriver, na którym artysta niejednokrotnie miał okazję występować. 

Chociaż cel zbiórki w wysokości 100 tys. zł został przekroczony w niespełna dwa dni, to wszyscy zainteresowani pomocą dla producenta mogą nadal wpłacać pieniądze na zbiórkę pod tym LINKIEM

Więcej o: