Choroba Céline Dion postępuje? Niepokojące informacje zza oceanu. "Ledwo się porusza"

Celine Dion ma poważne problemy zdrowotne. By powrócić do sił, wokalistka zdecydowała się odwołać długo wyczekiwaną trasę koncertową. Teraz zagraniczne media informują, że stan gwiazdy stale się pogarsza.

Céline Dion jest jedną z najpopularniejszych wokalistek światowego formatu. Przez ponad 40 lat obecności na scenie zdobyła serca milionów słuchaczy, którzy od dawna tłumnie przybywają na jej występy na żywo. Niedawno wokalistka miała ponownie zaśpiewać przed publicznością, podczas długo zapowiadanej trasy koncertowej, lecz z uwagi na poważne problemy zdrowotne musiała porzucić te plany. Co dolega gwieździe?

Zobacz wideo 1983 był wyjątkowym rokiem dla muzyki [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Céline Dion odwołała trasę koncertową. Powodem jest zły stan zdrowia artystki

Na koncerty Céline Dion w ramach "Courage World Tour" fani czekali od miesięcy. Kanadyjska wokalistka miała wystąpić ponad 40 razy w wielu miastach na świecie, w tym m.in. dwukrotnie w Polsce. Pod koniec maja 2023 roku poinformowała jednak, że odwołuje międzynarodową trasę koncertową. Decyzję motywowała problemami zdrowotnymi.

Tak mi przykro, że po raz kolejny was rozczarowuję. Chociaż łamie mi to serce, to najlepiej będzie, gdy wszystko odwołamy, dopóki nie będę naprawdę gotowa, by powrócić na scenę. Wiedzcie, że nie zamierzam się poddać... Nie mogę się doczekać, kiedy znów się zobaczymy

— napisała wówczas w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Stan artystki stale się pogarsza. Zagraniczne media informują o postępach choroby

Dion cierpi na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę neurologiczną, jaką jest zespół sztywnego człowieka. Polega on na sztywnieniu mięśni oraz niekontrolowanych skurczach. Schorzenie prowadzi do wielu poważnych powikłań, a w najgorszych przypadkach może skończyć się nawet śmiercią. W jednym z wywiadów artystka wyznała, że wpływa to negatywnie na każdy aspekt jej życia i z uwagi na silne i nagłe bóle obawia się, że mogłaby nie wejść na scenę.

Jak podaje portal Radaronline.com, choć tuż po diagnozie gwiazda trafiła pod opiekę specjalistów i stosuje się do wszystkich zaleceń, w tym m.in. zrobiła sobie przerwę od pracy, to jej stan nie ulega poprawie. — Ma najlepszy zespół medyczny, jaki mogła sobie zapewnić, ale sytuacja nie przedstawia się dobrze. Choroba jest nieuleczalna. I choć ciężko pracuje wraz z lekarzami i terapeutami, jej stan po prostu nie ulega poprawie — przekazał informator. — Szczerze mówiąc, ledwo się porusza — dodał. Jak zaznacza Radaronline.com, w obliczu trudnej sytuacji życiowej wokalistka zdecydowała się sprzedać rezydencję usytuowaną w prestiżowej dzielnicy Las Vegas i przeprowadziła się do Kanady, by być bliżej rodziny. W najgorszych chwilach może liczyć na pomoc i wsparcie jedenaściorga rodzeństwa.

Więcej o: