Jego głos znają wszyscy fani polskich seriali. Wojciech Gąssowski żałuje w życiu tylko jednej rzeczy

Wojciech Gąssowski na zawsze wpisał się w historię polskiej muzyki. Był członkiem Polan, Tajfunów, nagrywał z Testem i Czerwono-Czarnymi. Mimo wielu sukcesów zawodowych na koncie piosenkarz żałuje jednej rzeczy, której raczej już nie naprawi.

Znany polski piosenkarz, gitarzysta i kompozytor Wojciech Gąssowski obchodzi 20 czerwca 2023 roku 80. urodziny. Artysta ma na koncie liczne sukcesy, a największą popularność przyniósł mu utwór "Gdzie się podziały tamte prywatki". Wcześniej nagrał również hit "Zielone wzgórza nad Soliną" z zespołem Tajfuny oraz "Przygoda bez miłości" z grupą Test.

Wojciech Gąssowski ma na koncie wiele sukcesów. Żałuje tylko jednej rzeczy

Przez lata grał z formacjami takimi jak Polanie, Czerwono-Czarni czy Chochoły, które na zawsze wpisały się w historię muzyki polskiej. W duecie z Romanem Hoszowskim nagrał jedną z piosenek do serialu "Wojna domowa" - "Tylko wróc". Z kolei z Kazimierzem Rudzkim zrealizował "Piosenkę o wadach i zaletach. Twórczość Gąssowskiego znają też fani "M jak miłość", ponieważ to właśnie on nagrał utwór tytułowy przez wiele lat wykorzystywany w serialu.

Po pięciu dekadach na scenie, Gąssowski nie żałuje żadnej decyzji zawodowej. W jednym z wydań programu "Uwaga!" wspominał z nostalgią pierwsze występy oraz miłości. Wyglądał na zadowolonego z dorobku życia, jednak wyznał, że jego życie prywatne mogłoby wyglądać lepiej.

"Mnie się jakoś widocznie nie poszczęściło"

"Żałuję, że nie mam rodziny. Że nie mam dzieci" - wyznał wokalista w programie cytowanym przez WP. Jednak Gąssowski nie rozpamiętuje przeszłości. "Ale było minęło. Życie jakoś tak się potoczyło, że jeśli człowiek przebywa dużo poza swoim domem, ma zajęcie takie bliżej nieokreślone tzn. te występy, to nie poświęca chyba tyle czasu… Mam kolegów, którzy mają żony i dzieci i są szczęśliwi. Mnie się jakoś widocznie nie poszczęściło. Ale nie ubolewam nad tym jakoś specjalnie" zaznaczał.

W życiu Gąssowskiego nie brakowało jednak kobiet. W mediach łatwo znaleźć informację, że w latach 60. spotykał się z aktorką Kaliną Jędrusik. Z kolei w 1985 roku został porwany przez palestyńskich terrorystów wraz z ówczesną partnerką - Małgorzatą Potocką.

Więcej o: