Udało się jej! sanah pierwszą polską artystką, która wyprzedała PGE Narodowy

PGE Narodowy na przełomie czerwca i lipca gości dwie wielkie światowe gwiazdy (Beyonce i Harry'ego Stylesa), ale niemniejszym zainteresowaniem cieszy się wrześniowy koncert sanah. Wokalistka zapisała się w historii jako pierwsza Polka, której udało się sprzedać wszystkie bilety na warszawski stadion.

"Nie mogłam sobie wymarzyć nic innego!" - napisała na Facebooku, informując o wyprzedaniu miejsc na koncert na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. "Dziękuję! Jesteście niesamowici" - dodała wokalistka.

sanah wyprzedała PGE Narodowy. "Wymarzyłam coś na moich 5 urodzinach"

Warszawski koncert sanah w ramach trasy "Uczta nad Ucztami" jest zaplanowany na 22 września. Już 15 sierpnia piosenkarka wystąpi na Stadionie Śląskim (tu jeszcze są dostępne bilety), a 8 września zagra w Gdańsku dla 40 tys. widzów na także wyprzedanym wydarzeniu. Nie wiadomo dokładnie, ile ludzi wejdzie na koncert w Warszawie, ale z pewnością będzie to więcej niż 60 tysięcy. Podczas meczów PGE Narodowy pomieści na trybunach maksymalnie 58 580 widzów, ale koncertowa pojemność jest większa ze względu na to, że część publiczności ogląda występ z poziomu płyty. Według oficjalnych informacji na koncercie może bawić się do 72 900 osób.

Zobacz wideo Cenzura w Polsce i za granicą. Te piosenki zostały uznane za kontrowersyjne [Popkultura Extra]

Pierwszymi polskimi artystami, którzy wyprzedali największy polski stadion, byli Dawid Podsiadło i Taco Hemingway (ten drugi jest też pierwszym Polakiem z miliardem odtworzeń w Spotify) w 2019 roku. Wtedy jednak był to występ podwójny. Podsiadło udało się już samodzielnie powtórzyć ten sukces - zagra na pełnym PGE Narodowym 26 sierpnia.

Granie dla tłumów na stadionach jest marzeniem wielu artystów. Także sanah się do niego przyznaje. Zapowiadając najnowszą trasę koncertową artystka pisała: "Wymarzyłam coś na moich 5 urodzinach. Dopiero dziś, tak trochę nieśmiało, ale chciałabym spróbować zrealizować to marzenie. Nieśmiało, ale jednak…zapraszam Was na STADIONY!!!".

Więcej o: