Nie żyje Tomasz Kwiatkowski. Perkusista Cree miał 52 lata

Nie żyje Tomasz Kwiatkowski, perkusista grupy Cree w latach 2004-2016, w której śpiewa syn Ryszarda Riedla - Sebastian. O śmierci muzyka poinformowali koledzy z zespołu.

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Tomasz Kwiatkowski. Słów brakuje. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Spoczywaj w pokoju 'Kwiatek'" - napisali członkowie grupy Cree na Facebooku.

Tomasz Kwiatkowski nie żyje. Perkusista Cree, Gangu Olsena i Kulisz Trio

W latach 2004-2016 razem z Cree Tomasz Kwiatkowski nagrał pięć albumów. Później w tym zespole zastąpił go Kuba Majerczyk. Kwiatkowski grał również m.in. z grupami Szafa gra, Gang Olsena czy Kulisz Trio. Adam Kulisz także pożegnał kolegę. "Odszedł Tomek Tomasz "Kwiatek" Kwiatkowski. Dobry człowiek, świetny muzyk. W październiku skończyłby 53 lata. Dziękuje Tom, że parę lat mi towarzyszyłeś na muzycznych szlakach. Mieliśmy płytę nagrać chopie [pisownia oryginalna - red.]. Spoczywaj w pokoju" - napisał w poście.

Nie podano przyczyny śmierci perkusisty. "Rockmen, urodzony perkusista, pedagog, arteterapeuta oraz nauczyciel" - tak opisywał go dziennikarz Radiosovo, przeprowadzający wywiad z Kwiatkowskim. Pojawiło się także określenie "niesłychanie skromny".

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

"SoVo - dostępne radio internetowe" to innowacyjny projekt którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Rozmowy z Tomaszem Kwiatkowskim można posłuchać tutaj.

Więcej o: