Obrzucił Zenona Martyniuka jajami. Teraz musi zapłacić, ale kara na tym się nie kończy

Policja ujęła mężczyznę, który obrzucił jajami Zenka Martyniuka podczas jego koncertu na Dniach Włodawy. 57-letni sprawca wytłumaczył, że w ten sposób wyraził swoją dezaprobatę dla repertuaru grupy Akcent: nie podobała mu się muzyka grana ze sceny. Znamy wymiar wymierzonej kary.

Występ Zenona Martyniuka i grupy Akcent podczas tegorocznych Dni Włodawy był jedną z największych atrakcji wieczoru. Słynny zespół disco polo, który wylansował takie szlagiery jak "Przez twe oczy zielone", "Życie to są chwile" czy "Przekorny los", zagrał koncert 1 lipca nieopodal Jeziora Białego. Atmosfera ponoć dopisywała, ale wydarzenie prawie przerwano po przykrym incydencie. Jeden z uczestników rzucił w lidera formacji jajami.

Zobacz wideo Zenek Martyniuk: Nie rozgraniczam gatunków muzycznych. Nagrywam piosenki, które wpadają w ucho

Jaka kara za obrzucenie jajami Zenka Martyniuka? Grzywna i dwuletni zakaz

Żadne z jajek nie ugodziło w Martyniuka ani innego muzyka. Ochrona niemal od razu ruszyła w stronę sprawcy. Wokalista Akcentu do mikrofonu powiedział, że choć występuje od ponad 30 lat i zagrał ze swoim zespołem pewnie już kilkanaście tysięcy koncertów, to taka sytuacja przydarzyła się im po raz pierwszy. "Jak taki chojrak, zapraszamy na scenę tutaj. Nasz basista chciałby poznać" - zapowiedział wokalista. Nie ukrywał, że to dla nich wszystkich bardzo przykre. - Powiem państwu szczerze. Chętnie bym zakończył i pożegnał się z państwem, ale mam umowę jakoś tam zobowiązującą i niestety, ale to będzie taki bardzo smutny koncert - wyznał.

Jak donosi policja z Włodawy, rzucający jajami sprawca został ujęty przez policję. Jego tożsamość udało się ustalić dzięki nagraniu z monitoringu i zdjęciom robionym przez uczestników koncertu. Jak się okazało, był to 57-letni mężczyzna, który powiedział funkcjonariuszom, że postąpił w ten sposób, bo "nie podobała mu się muzyka". "Usłyszał zarzuty zakłócenia ładu i porządku publicznego i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zgodził się na środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe. Niebawem sprawa wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do Sądu Rejonowego we Włodawie" - poinformowała podinspektor Bożena Szymańska.

Zenon Martyniuk nazywany jest "królem disco polo", a w jego muzyce słychać wyraźne inspiracje muzyką cygańską. 23 czerwca 2023 roku obchodził 54. urodziny. Zespół Akcent założył jeszcze w 1989 roku razem z Mariuszem Anikiejem. Wspólnie nagrali już 15 albumów i z drobnymi przerwami koncertują w całej Polsce od blisko 30 lat. Jego życiorys posłużył za kanwę scenariusza filmu parabiograficznego "Zenek", który zrealizowała TVP - premiera odbyła się w walentynki 2020 roku. Należy podkreślić, że w fabule dla podkręcenia dramatyzmu umieszczono wątek porwania syna dla okupu - to tak naprawdę spotkało Sławomira Świerzyńskiego, lidera Bayer Full.

Więcej o: