Takie "hity" puszczają na polskich osiemnastkach. W komentarzach zawrzało. "Więcej dystansu"

Zdarza się, że wśród nastolatków popularność zyskują utwory, które przez inne grupy wiekowe nie są odbierane z entuzjazmem. Jakiś czas temu pewien DJ opublikował w sieci nagranie z imprezy 18-tkowej, na której młodzi ludzie bawili się do nietypowego utworu, wśród internautów zawrzało.

Przyjęło się, że osiągnięcie pełnoletności to wyjątkowy moment w życiu każdego człowieka. Z tego też powodu wielu świętuje 18. urodziny, organizując huczne imprezy. Jakiś czas temu nagranie z jednej z nich trafiło do sieci i wywołało burzę wśród internautów. Wszystko przez muzykę, która umilała czas imprezowiczom.

Zobacz wideo Viki Gabor o innym scenariuszu na życie, niż muzyka i Blance

Nagranie z osiemnastki wywołało burzę w sieci. Internauci krytykowali wybór muzyki

W czasie urodzin, zwłaszcza osiemnastych, solenizanci chcą jak najwięcej czasu spędzić na parkiecie, bawiąc się w towarzystwie gości. Z tego też powodu w takich wydarzeniach udział biorą również DJ-e, których zadaniem jest dobór odpowiedniego repertuaru, a także odtwarzanie i miksowanie utworów na żywo. Na profilu na TikToku DjGrandi pojawiło się nagranie z jednej z tego typu uroczystości.

Widać na nim, jak młodzi ludzie bawią się i tańczą do kontrowersyjnej piosenki "Suchy karaluch" autorstwa Cypisa i Mokrej Jolanty. Filmik szybko zyskał popularność, zbierając ponad 500 tys. wyświetleń. Pod nagraniem od razu zaroiło się od negatywnych komentarzy, które wskazywały, że młodzież nie powinna słuchać tego rodzaju piosenek. 

DJ poźniej odniósł się do afery. W krótkim oświadczeniu wyjaśnił wybór piosenki

Z uwagi na masową krytykę, DJ ostatecznie zdecydował się zablokować komentarze pod filmikiem. W kolejnym wpisie odniósł się jednak do zamieszania i w krótkim oświadczeniu wyjaśnił dobór repertuaru. 

Szanowni hejterzy oraz wszyscy urażeni. Szanuję wasze zdanie, ale absolutnie się z nim nie identyfikuje. Nie ma sensu z wami dyskutować, ponieważ dyskusja z wami jest stratą energii mojej jak i waszej. (…) Kawałek został włączony na koniec imprezki na prośbę imprezowiczów i tyle... To mój ostatni komentarz do zaistniałej sytuacji. Więcej dystansu

skomentował krótko. Obecnie również wiele piosenek wywołuje kontrowersje wśród słuchaczy. Przykładem może być zeszłoroczny hit Skolima "Wyglądasz idealnie". "Podejdę teraz bliżej, ja zerwę z ciebie majtki. Będziesz więcej chciała, zobaczysz, jak to działa. Przy mnie tej nocy będziesz ostro balowała" – śpiewa wokalista. Choć po premierze piosenka błyskawicznie zdobyła popularność, to nie obyło się bez krytyki, również ze strony gwiazd, które wskazały na fakt, że tekst jest seksistowski i poniża kobiety

Więcej o: