Taylor Swift zagra w Polsce aż trzy koncerty! To "najbardziej dochodowe tournée w historii"

Gdy okazało się, że w 2023 roku Taylor Swift wystąpi w Polsce dwukrotnie, fani nie kryli zachwytu. Zainteresowanie było tak ogromne, że organizatorzy zdecydowali się zorganizować dodatkowy, trzeci termin.

Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich wokalistek na świecie. Karierę zaczynała jako 14-latka, wówczas podpisała pierwszy kontrakt z wytwórnią. Trzy lata później wydała debiutancki krążek, który uplasował się na piątym miejscu listy Billboard 200 i utrzymywał się na tej pozycji przez długi czas. Na jej dyskografię składa się aż 12 albumów studyjnych i ponad 50 singli, które wciąż podbijają listy przebojów.

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Spektakularne widowisko przyciąga tłumy fanów artystki. To będzie najbardziej dochodowa trasa w historii

W połowie marca 2023 Taylor Swift wyruszyła w długo zapowiadaną trasę koncertową "The Eras Tour", w ramach której zapowiedziała ponad 130 występów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w wielu innych państwach świata. Trwające ponad 3 godziny widowisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów, bilety wyprzedają się bowiem w mgnieniu oka. — Trasa Taylor Swift będzie najbardziej dochodowym tournée w historii — opowiadał w rozmowie z Interią Maciej Ziółkowski, szef Agencji Alter Art, która postanowiła zorganizować koncert gwiazdy w Polsce. — W wielu krajach, również w Polsce, zainteresowanie mocno przewyższa liczbę biletów, które są w sprzedaży, a jak wiemy, w samych Stanach 14 milionów próbowało kupić bilet — wyjaśnił. Szacuje się, że trasa przyniesie Swift aż 1,4 miliarda dolarów.

Wokalistka wystąpi w Polsce trzykrotnie. Znamy dodatkowy termin koncertu

Pierwszy występ Taylor Swift na żywo w Polsce był zaplanowany na 2020 roku i miał odbyć się w ramach trasy promującej płytę "Lover", lecz pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany i ostatecznie wydarzenie zostało odwołane. Zatem gdy ogłoszono, że w 2023 roku wokalistka aż dwukrotnie zagra na PGE Narodowym w Warszawie, fani byli zachwyceni. Ogromne zainteresowanie koncertami, które zapowiedziano na 2 i 3 sierpnia, znacząco przewyższyło oczekiwania organizatorów i początkowo zaplanowaną pulę biletów. Z tego też powodu Agencja Alter Art postanowiła wynegocjować kolejny, dodatkowy termin. Teraz oficjalnie potwierdzono, że próby zakończyły się sukcesem. Trzeci występ amerykańskiej gwiazdy odbędzie się 1 sierpnia, a jej supportem na trasie po Europie będzie rockowy zespół Paramore.

Więcej o: