Blanka wybiła się dzięki "Bejbie". Teraz chce opatentować ten zwrot jako znak towarowy

Gdyby nie szczęśliwe dla Blanki preselekcje do Eurowizji, młoda gwiazda z pewnością nie zyskałaby tak szybko na popularności. Przed finałem konkursu szał na jej "Solo" był tak duży, że internauci zaczęli nazywać ją mianem "Bejby", co jest zwrotem z tej piosenki. Okazuje sie, że piosenkarka i jej menadżerowie dostrzegli w tym duży potencjał i chcą zarejestrować ten zwrot jako znak towarowy.

O Blance Stajkow przed tegorocznym konkursem Eurowizji nie było zbyt głośno. Jej utwór "Solo" był grany przez stacje radiowe, ale nie wyróżniał się w żaden sposób na tle innych piosenek. Rozpoznawalność artystki rozpoczęła się po wygranej polskich preselekcji do międzynarodowego widowiska. Początkowo wokalistka musiała zmagać się z dużym hejtem, ale ten wkrótce przerodził się w ogromne wsparcie.

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Tribbs o Eurowizji i Blance: Może wyjedzie do Włoch i będzie sprzedawała wino

Z dnia na dzień cała Polska usłyszała o "Bejbie"

Wszystko przez ciężką pracę piosenkarki, która dokonała sporych postępów i w Liverpoolu zaśpiewała o wiele lepiej niż w Warszawie. Udało jej się nawet dostać do finału konkursu, ale ostatecznie zajęła jedynie 19. miejsce. Pomimo tego, zdobyła olbrzymią rozpoznawalność, a jej piosenka została dostrzeżona w innych krajach. Udało jej się nawet dostać do brytyjskiej listy stu najpopularniejszych singli tygodnia. 

Natomiast polscy fani artystki, gdy dostrzegli rozkwit możliwości scenicznych artystki, zaczęli żartobliwie nazywać Blankę "Bejbą". Ten zwrot to pierwsze słowo piosenki "Solo", które z ust piosenkarki jest wyśpiewywane właśnie w ten sposób. Również kultowym stało się wyrażenie "Its kajna krejza", które w utworze następuje zaraz po słynnej "Bejbie". Gdy Blance udało się przejść do finału Eurowizji, wydawcy strony głównej Gazeta.pl postanowili uczcić to wydarzenie, wyszczególniając właśnie ten zwrot!

Strona główna Gazeta.pl wieczorem 11 maja 2023 rokuStrona główna Gazeta.pl wieczorem 11 maja 2023 roku Gazeta.pl

"Bejba" może zostać znakiem towarowym

W ostatnią niedzielę piosenkarka miała okazję wystąpić w programie "Dzień Dobry Wakacje", gdzie zaprezentowała swoją najnowszą piosenkę "Boys Like Toys". Wcześniej udzieliła także wywiadu Robertowi Stockingerowi i Annie Senkarze, którzy postanowili zapytać ją o muzyczne plany na przyszłość. Prowadzący śniadaniówkę zainteresował się sprawą zarejestrowania zwrotu "Bejba" jako znaku towarowego.

 

Blanka nie odpowiedziała na to pytanie wprost, a jedynie zasugerowała, że pewne kroki w sprawie zarejestrowania tego zwrotu zostały już podjęte. Nie ujawniła jednak żadnych szczegółów dotyczących statusów wniosku. Wiadomo jedynie, że pismo dotyczące rejestracji "Bejby" jako znaku towarowego zostało przekazane do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, a wniosek złożyła wytwórnia Warner Music Poland w imieniu artystki.

Procedura rejestracji znaku towarowego nie należy do najprostszych i nieraz trzeba spełnić pewne warunki i załatwić wiele formalności. Samo złożenie wniosku do Urzędu Patentowego to jeden z pierwszych kroków w procesie rejestracji. Sprawa jest w toku i na decyzję w sprawie rejestracji będziemy musieli jeszcze poczekać. 

Więcej o: