Polska płyta w światowej topce. Trafiła na listę obok utworów z filmu "Barbie" i "Oppenheimer"

"Barbie" i "Oppenheimer" podbili nie tylko kina na całym świecie, ale również listy przebojów. Ścieżki dźwiękowe do obu filmów pojawiły się w światowej topce Spotify. Co ciekawe, w zestawieniu pełnym gwiazd znalazło się też miejsce dla polskiego artysty.

W ostatni weekend świat oszalał na punkcie dwóch filmowych premier. Barbieheimer opanował kina niemal na całym świecie. W Polsce przed ekranami usiadła rekordowa liczba widzów, ponoć wynik weekendowy był jednym z najlepszych od 30 lat. Popularność filmu "Barbie" pociągnęła za sobą również zainteresowanie ścieżką dźwiękową do filmu.

Zobacz wideo Stachursky, Wiśniewski, Kowalska, czyli najpopularniejsze covery polskiej muzyki

Polska płyta w najnowszym zestawieniu Spotify. Krążek na liście obok sountracku z "Barbie" i "Oppenheimera"

Spotify podsumował miniony weekend pod względem słuchalności płyt na całym świecie. "Barbie The Album" zajął w zestawieniu pierwsze miejsce. Na ósmym pojawił się z to soundtrack do filmu "Oppenheimer" autorstwa Ludwiga Gooranssona. Na liście tuż za różową okładką widzimy najnowsze wydawnictwo "AfroLOVA'23" rapera o pseudonimie Rels B. Podium zamyka Mabel Matiz z krążkiem "Faith".

Co ciekawe na liście znalazł się także polski album. Topową dziesiątkę zamyka bowiem "PRELUDIUM" Fukaja. Raper deklaruje, że płyta to jego najważniejszy i najbardziej dopracowany krążek. "Założenie było proste: nie ograniczam się przy tworzeniu utworów. A w praktyce, im bardziej progresywny i nietypowy numer, tym lepiej (...). Główne motywy to tutaj droga do sukcesu, spełnianie marzeń, tęsknota za przeszłością, izolacjonizm, nostalgia, przyjaźń i miłość w mniej kolorowych barwach." - opowiada o kawałkach ich twórca.

 

Na liście poza wspomnianymi płytami znalazł się także krążek "ISTJ - The 3rd Album" południowo-koreńskiej grupy NCT Dream. Piąte miejsce zajął Nas i jego album "Magic 2", tuż za nim uplasował się Blur z "The Ballad of Darren" oraz "Starcatcher" Grety Van Fleet. Na dziewiąte miejsce zestawienia trafił "Desgenerados Mixtape" od popowego duetu Mau y Ricky.

Więcej o: