Roksana Węgiel bała się o życie. "Nagie zdjęcia od facetów" to początek, były też gorsze wiadomości

Roksana Węgiel osiągnęła wielki sukces w wieku zaledwie 13 lat. Trudnych lat dorastania nie ułatwiała jej popularność. Dziewczyna w wywiadzie dla "Wprost" opowiedziała o przerażających wiadomościach, które dostawała w sieci, gdy była jeszcze dzieckiem.

Roksana Węgiel to jedna z tych gwiazd, które poznały blaski i cienie show-biznesu w bardzo młodym wieku. Wokalistka zaledwie w wieku 13 lat wygrała pierwszą edycję programu "The Voice Kids" i podpisała kontrakt z Universal Music Polska. Tego samego roku media ogłosiły, że artystka będzie reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Rywalizację wygrała.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy

Roksana Węgiel zyskała popularność w wieku zaledwie 13 lat. Zapłaciła za sławę wysoką cenę

Po roku od zwycięstwa w znanym talent show, Węgiel miała na koncie własną linię odzieżową, koncerty u boku największych polskich gwiazd, nominację do Fryderyka, a nawet pierwszą próbę dubbingową w filmie "Hotel Transylania 3". Zaczęła być rozpoznawalna nie tylko w Polsce i musiała nauczyć się godzić obowiązki przeciętnej nastolatki z tymi, które należały do gwiazdy.

Niestety poza spełnieniem marzeń, Roksana Węgiel poznała również ciemniejszą stronę popularności. Dziś wokalistka ma 18 lat, zdecydowała się na trudne wyznania w wywiadzie dla "Wprostu", gdzie opowiedziała, jaką cenę musiała zapłacić za swój sukces. "Miałam fobie społeczne: bałam się, że, jak gdzieś wyjdę, ktoś mnie porwie, zrobi mi krzywdę, coś złego się wydarzy" opowiada dziewczyna, która ledwo osiągnęła pełnoletność.

"Dostawałam "nudesy" od starych, obleśnych facetów. Miałam 14 lat"

Niepokój o zdrowie i życie napędzały wiadomości w sieci, które zalewały młodą dziewczynę. "Za dzieciaka, w młodym wieku dostawałam już mnóstwo wiadomości prywatnych od zwyroli: "nudesy" od starych, obleśnych facetów, zdjęcia pornograficzne, do których wklejona była moja głowa, pogróżki." - opisała trudny dla niej czas Roksana.

Czytanie i oglądanie podobnych rzeczy może być traumatyczne dla dorosłego człowieka, co dopiero dla 14-latki. "Ktoś napisał, żebym się oglądała za siebie, miała oczy dookoła głowy, bo niedługo będę się topiła we własnej krwi" - opowiedziała o okropnych wspomnieniach znana artystka. Roksana Węgiel zaznacza, że niepokój wywołany podobnymi treściami sprawił, że bała się wyjść z domu.

Więcej o: