Pol'and'Rock Festival 2023. Zaskakuje line-up i pogoda - od wiatru runęła konstrukcja, są poszkodowani

Pol'and'Rock Festival 2023 rozpoczął się 3 sierpnia i potrwa przez kolejne trzy dni. W tym roku fani wydarzenia bawią się na terenie lądowiska Czaplinek-Boryczno, gdzie stanęły tysiące namiotów pełnych kolorowych festiwalowiczów. W tym roku poza ciekawym line-upem zaskoczyła również pogoda.

Zwykle na Pol'and'Rocku uczestnicy zmagają się z upałami. Od wielu lat pogoda podczas imprezy była słoneczna, jednak w tym roku wystąpiły deszcze i gwałtowne wichury. Na otwartej przestrzeni lotniska, wiatr był odczuwalny jeszcze mocniej niż w przestrzeni zabudowanej.

Zobacz wideo "Fenomen" - film dokumentalny o Owsiaku i historii WOŚP. "Pierwszy finał? Chodziliśmy po pieniądzach, harcerze je prasowali"

Pol'and'Rock Festival 2023. Trzy osoby poszkodowane przez wichurę

Jak donosi TVN24, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP Tomasz Kubiak poinformował, że na terenie imprezy zawaliła się metalowa konstrukcja przy głównym pasażu festiwalu. Na miejscu pojawiło się pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Trzy osoby zostały poszkodowane. Żaden z uczestników imprezy nie doznał poważnych obrażeń i nie trafił do szpitala. Poszkodowanymi zajął się na miejscu patrol medyczny.

Organizatorzy skomentowali sytuację. Wyjaśnili, że gdy na terenie imprezy dzieje się coś złego, informacje natychmiast są przekazywane do służb odpowiadających za bezpieczeństwo oraz publiczności zgromadzonej pod sceną. "Publiczność słucha naszych próśb" - zapewniają przedstawiciele imprezy.

"Dziś, w sytuacji, gdy dowiedzieliśmy się o niekorzystnych warunkach, od razu przekazaliśmy informację, żeby złożyć wysokie konstrukcje. Na terenie festiwalu mamy 4 wieże lokalizacyjne, jedna z tych konstrukcji - w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru - przewróciła się. To jedyne takie zdarzenie. 2 osoby zostały błyskawicznie zaopatrzone, 1 została przekazana festiwalowym służbom medycznym. Zadziałano błyskawicznie" - cytuje organizatorów serwis TVN24.

Rzecznik PSP przekazał, że w dniu incydentu miejscowa straż musiała interweniować w województwie zachodniopomorskim aż 80 razy.

Pol'and'Rock 2023 - line-up. Kto zagra na festiwalu?

Jak zawsze harmonogram występów na festiwalu Pol'and'Rock jest bardzo zróżnicowany. Fan niemalże każdego gatunku będzie mógł znaleźć w line-upie coś dla siebie. Podczas trzydniowego festiwalu na Dużej Scenie zagra Apollo 440, Brodka, Biohazard, Bullet for My Valentine, Carpenter Brut, Drain, Epica, Get the Shot, Hoffmaestro, Kwiat Jabłoni, Lady Pank, Lemon, Luiku, Napalm Death, Piotr Bukartyk, Pull the Wire, Rise of the Northstar, Royal Republic, Spin Doctors, Steve'n'Seagulls, The Rumkacks, Transgresja, While She Sleeps, Zalewski. Występy na Małej Scenie uświetni za to Booze & Glory, Golden Life, Marej Dyjak, Proletaryat, Rootstone, Saint City Orchestra, Światy Sztuczne, Włochaty i Zacier.

Więcej o: