Dawid Kwiatkowski szybko musiał dorosnąć. Gdy był nastolatkiem, zaprowadził mamę na odwyk

Dawid Kwiatkowski nie ukrywa, że ma za sobą trudne dzieciństwo. Mama wokalisty była przez wiele lat uzależniona od alkoholu, co bardzo wpłynęło na ich relację. Dziś łączy ich wyjątkowa więź, a pani Agnieszka jest największą fanką syna.

Dawid Kwiatkowski jest jednym z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Choć ma zaledwie 27 lat to na jego dyskografię składa się już 7 albumów studyjnych i kilkanaście wielkich hitów, które wciąż podbijają listy przebojów. Jego droga do kariery była jednak długa i wyboista. 

Zobacz wideo Marcin Maciejczak. "Ludzie pisali żebym się zabił". Podejrzewali, że jest w związku z Dawidem Kwiatkowskim

Przez problemy alkoholowe mamy był zdany wyłącznie na siebie. Postanowił jej pomóc

Dla artysty rodzina od zawsze była priorytetem. Wielokrotnie mówił o wielkim wsparciu i miłości, jakimi darzą go rodzice i chętnie dokumentował ich obecność podczas swoich koncertów. Okazuje się jednak, że jego życie prywatne nie zawsze było kolorowe. Jakiś czas temu Kwiatkowski wystąpił wraz z mamą w programie "Uwaga" emitowanym na antenie stacji TVN, w którym obydwoje zdobyli się na szczere wyznanie. Gdy artysta był nastolatkiem, pani Agnieszka zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. – Budziłam się i zamiast po kawę sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać – wspominała z żalem.

Zaproponował mamie odwyk. To pomogło jej pokonać nałóg

Kobieta długo nie potrafiła przyznać, że ma problem, dlatego często kłamała na temat swojego stanu i ilości wypitych trunków. To jeszcze bardziej nadwyrężyło zaufanie syna. W końcu Kwiatkowski postanowił dać temu kres i zaproponował mamie rozwiązanie, które, jak się później okazało, wyrwało ją z sideł choroby. – Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą – mówił, dodając, że chce, by jego historia była inspiracją dla innych młodych ludzi, którzy mierzą się z podobnymi problemami, co on wiele lat temu.

 

Dziś Dawida łączy z mamą wyjątkowa więź, o czym chętnie opowiadają w mediach. Pani Agnieszka nie ukrywa, że syn jest jej wielką dumą i inspiracją. Chętnie pojawia się na jego koncertach i zna wszystkie piosenki na pamięć. Zamierza go wspierać tak, jak on wspierał ją w trudnych chwilach. – Walczył o mnie całym sercem, ile tylko miał sił. Tak jak ja sama nie potrafiłam o siebie zawalczyć – opowiadała. W 2019 roku obydwoje wzięli udział w programie "Starsza pani musi fiknąć" i wybrali się w podróż do RPA, co zarejestrowały kamery. Zarówno dla pani Agnieszki, jak i wokalisty był to wyjątkowy czas, a wspólna przygoda tylko dopełniła ich relację.

Jeśli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:

  • Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
  • Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
  • Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002

Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Więcej o: