"Solo" Blanki hitem pielgrzymki. Wierni zmienili słowa refrenu: Przecież wierzę, wierzę

Utwór "Solo" Blanki Stajkow przypadł do gustu pielgrzymom, którzy udali się pieszo na Jasną Górę. Wierni zmienili słowa eurowizyjnego hitu i umilali sobie marsz, śpiewając przy akompaniamencie gitary.

"Bejba" to słowo, które przed tegoroczną Eurowizją było jednym z najczęściej wyszukiwanych w sieci przez Polaków. Blanka Stajkow, reprezentantka naszego kraju w konkursie postanowiła zamienić kąśliwe uwagi na temat swojego akcentu w sukces. Udało się, utwór "Solo" został wiralem i chociaż nie przyniósł artystce zwycięstwa w rywalizacji, dzięki niemu stała się rozpoznawalna nie tylko w naszym kraju.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy

"Solo" Blanki wybrzmiało na pielgrzymce w drodze na Jasną Górę

Po kilku miesiącach od koncertów w Liverpoolu Blanka promuje swój kolejny utwór, a refren "Solo" zniknął już z trendów w mediach społecznościowych. Jak widać, jednak piosenka jest na tyle chwytliwa, że nadal trudno o niej zapomnieć. Okazuje się, że może służyć nawet jako podkład do religijnych tekstów.

Uczestnicy 33. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę umilali sobie marsz wieloma utworami. Wśród nich znalazł się hit Blanki z nowymi słowami. Nagranie z pielgrzymami trafiło na TikToka i ma już prawie 50 tysięcy wyświetleń.

"Idę do ciebie Matko, nie jest mi łatwo, stawiać kolejne kroki. Idę tą długą drogą, z pogodą srogą, nawet z bolącą nogą. Gubię się, lecz nie jest źle. Ona prowadzi mnie. W ręce twe oddaje się, nic nie złamie mnie" - śpiewa grupa maszerujących przy akompaniamencie gitary. "A ja przecież wierzę, wierzę w Kościół, który dał mi Chrystus Pan, który mnie przemienia, zmienia, ale przy nim całe życie trwam - Amen" - brzmi refren zmienionej piosenki.

Pielgrzymka nie powinna mieć charakteru pokutnego? 

W komentarzach posypały się komplementy na temat wykonania. "Lepsza wersja bejba", "super", "spokojnej drogi" - piszą oglądający nagranie. Mniej zachwyceni interpretacją byli reprezentanci grupy Męski Różaniec Kraków. Konto zrzeszające wiernych zauważyło, że pielgrzymka powinna mieć charakter pokutny, jednak muzykalni pielgrzymi natychmiast obronili się przed krytyką i zaznaczyli, że "życie to nie tylko pokuta".

To nie pierwszy raz kiedy pielgrzymi zmieniają słowa hitów na własne potrzeby. Wcześniej w sieci dużą popularność zyskały przerobione przez wiernych przeboje takie jak "Hey Jude" czy "Miłość w Zakopanem".

Więcej o: