Polski album pokonał zagraniczne gwiazdy. Spotify zdradził, czego najchętniej słuchał świat

Serwis Spotify co tydzień publikuje globalne zestawienia najpopularniejszych hitów platformy. Letni czas to jak widać idealny moment dla naszych rodzimych artystów. Jak podaje w mediach społecznościowych aplikacja, polska płyta zajęła czwarte miejsce wśród najchętniej słuchanych na świecie.

Karol G zasłynęła swoim występem w kolumbijskim programie "The X Factor". Dzisiaj może pochwalić się pierwszym miejscem w zestawieniu "Top Albums Debut Global" opublikowanym przez Spotify. Jej płyta "Manana Sera Bonito (Bichota Season)" była najchętniej słuchanym krążkiem za pośrednictwem platformy między 11 a 13 sierpnia.

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki?

SB Maffija w zestawieniu najchętniej słuchanych płyt na świecie

Drugie miejsce zajął raper Trippie Redd i jego album "A Love Letter to You". Podium zamyka indyjski artysta Darshan Raval z płytą "Dard". Czwarte miejsce zajmuje elektroniczny zespół Jungle z albumem "Volcano".

Jak widać moda na polski rap nie spada. Na piątym miejscu w zestawieniu znajdziemy kolektyw SB Maffija z krążkiem "Hotel Maffija 3". Na płycie można usłyszeć znanych polskich artystów takich jak Lanek, Białas, Solar, White 2115 czy bracia Kacperczyk.

Polski album wyprzedził zagraniczne. Spotify opublikował nowe statystyki

W wyścigu o miejsca w topce polskim artystom udało się pokonać między innymi rockowy zespół The Band CAMINO czy jednego z najbardziej wpływowych muzyków w Afryce - rapera Olamide. W zestawieniu znalazła się również płyta Ludwiga Goranssona, kompozytora ścieżki dźwiękowej do "Oppenheimera", wykonawcy muzyki dance o pseudonimie Anyma oraz brazylijskiego piosenkarza Ferrugema.

 

Piosenką, która niedawno opanowała Spotify, jest z kolei "Bad idea, right?" Olivii Rodrigo, chociaż topkę zdominowały zdecydowanie kawałki z krążka Karol G. W globalnych hitach znajdziemy także południowokoreańskiego piosenkarza V i jego dwa utwory "Love Me Again" oraz "Rainy Days".

Więcej o: