Pracował z nimi przez 22 lata, teraz ich pozwał. Coldplay może stanąć przed sądem

W ubiegłym roku zespół Coldplay zakończył współpracę z wieloletnim menagerem grupy Dave'em Holmesem. Jak donosi tygodnik Variety, mężczyzna pozwał grupę w związku ze sporem kontraktowym. Wcześniej strony konfliktu, czyli zespół Coldplay i Dave Holmes, współpracowali ze sobą przez 22 lata.

Europejska trasa koncertowa Coldplay zbliża się wielkimi krokami, tymczasem zespół musi zmierzyć się z oskarżeniami swojego byłego managera, Dave’a Holmesa. Przedstawiciel grupy potwierdził, że ich współpraca zakończyła się jeszcze w 2022 roku, a informacja ta nie została w żaden sposób nagłośniona. Były manager zespołu miał złożyć dokumenty prawne w związku z pozwem w Wielkiej Brytanii.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Konflikt trwa. Coldplay pozwany przez byłego managera

Choć grupa Coldplay zakończyła współpracę z były managerem, nadal zatrudnia zespół składający się z Hila Harveya, Mandi Frost i Arlene Moon. Tygodnik Variety donosi, że przedmiotem sporu jest kontrakt, który grupa zawarła z Dave’em. Nie udzielono jednak żadnych dodatkowych informacji w związku z dalszymi krokami prawnymi przedstawicieli Coldplay. Grupa współpracowała z Holmesem od przeszło 22 lat, czyli prawie od początku istnienia zespołu.

Sukces grupy zwieńczony nową trasą koncertową 

W międzyczasie Coldplay stał się jednym z najchętniej sprzedających się zespołów muzycznych w historii. Fani grupy zakupili już ponad 100 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie. W dodatku 3 albumy Coldplay znajdują się w 50 najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

W 2024 roku zespół uda się w trasę koncertową po Europie. Wiadomo już, że Coldplay wystąpi między innymi we Francji, Włoszech, Finlandii, Austrii i Niemczech. Nadchodząca trasa koncertowa ominie jednak Polskę.  

Zobacz również: Nowe zdjęcie gwiazd z "Powrotu do przyszłości" hitem. W komentarzach pojawiła się podpowiedź

Więcej o: