Odobserwował Tede na Instagramie, bo wystąpił na festiwalu disco polo. Raper na to: BAJ BAJ

W minionym tygodniu odbył się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej. Tego dnia koncerty w Augustowie zagrało ponad 20 muzyków. Wśród nich znalazł się zespół Boys, którego lider, Marcin Miller, nagrał niedawno utwór ze znanym raperem Tede. Artyści wystąpili razem na festiwalowej scenie, co nie tylko zdziwiło, ale wręcz oburzyło niektórych fanów rapera.

18 i 19 sierpnia w Augustowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej. Pierwszego dnia na scenie wystąpiło ponad 20 artystów, w tym Zenek Martyniuk, Power Play, Bayer Full i wspomniany wcześniej zespół Boys. Lider grupy jakiś czas temu pochwalił się współpracą z innym znanym muzykiem. Mowa o raperze Tede, z którym Marcin Miller nagrał utwór „fiGGo faGGo". Zwieńczeniem współpracy obu artystów okazał się właśnie występ na Festiwalu Muzyki Tanecznej.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej ciekawych informacji ze świata kultury i rozrywki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Rap i disco polo na jednej scenie

W związku z występem na festiwalu w Augustowie, Tede napisał w jednym z postów:

„No i co mi zrobisz? Wielkie dzięki królu [mowa o Marcinie Millerze]. Wiesz, że to historyczna chwila. Pozdrawiam wszystkich przemiłych ludzi z tej imprezy."

 

Choć nie jest to pierwszy raz w historii muzyki, gdy artyści reprezentujący dwa odmienne gatunki decydują się na współpracę, internauci nie zawsze podchodzą do takich sytuacji ze zrozumieniem. Tym razem niektórym osobom nie spodobała się nie tyle sama współpraca z gwiazdą disco polo. Niezadowolenie sięgnęło tak daleko, że jeden z internautów postanowił odobserwować profil Tede na Instagramie.

„Disco polo? Wow…unfollow" – brzmi komentarz pod postem Tede dotyczącym koncertu.

Wkrótce potem pod komentarzem pojawiła się odpowiedź Tede. Artysta napisał krótko : „BAJ BAJ".

Ci artyści wystąpili razem, choć tworzą zupełnie inne gatunki muzyczne

Kilka dni temu na festiwalu Top of The Top wystąpił między innymi Nocny Kochanek. Polski zespół heavymetalowy zagrał wówczas na jednej scenie z grupą Feel, która obchodziła 15-lecie istnienia. Na międzygatunkową współpracę zdecydowali się również zagraniczni artyści, na przykład zespół Metallica, który zagrał swego czasu z Lady Gagą. Również wtedy internauci nie mieli litości dla muzyków, choć nikogo nie powinno dziwić, że eksperymentują oni z różnymi gatunkami, by nieco odświeżyć swój repertuar.

Więcej o: