Fast Boy odhaczają kolejne sukcesy. Kim są bracia, którzy w dwa lata podbili świat?

Fast Boy wybrali sobie niezwykle adekwatną nazwę. Muzycznemu duetowi udało się podbić listy przebojów w zawrotnym tempie. W zaledwie dwa lata stali się rozpoznawalni, a ich hity odnotowują kolejne miliony odtworzeń. Królują w zestawieniach również w Polsce.

Fast Boy to elektroniczny duet stworzony przez braci Lucasa i Felixa Hainów. Wcześniej muzycy działali jako Oh Brother, lecz właśnie pod nową nazwą zaczęli podbijać listy przebojów. Artyści zaczęli tworzyć w 2021 roku w Berlinie i bardzo szybko zyskali popularność. Obaj bracia zajmują się zarówno produkcją, komponowaniem jak i wykonywaniem utworów. Są wokalistami i multiinstrumentalistami. Dotychczas pracowali z wielkimi gwiazdami takimi jak DJ Tiesto, Meduza, Ofenbach, Alok i Huge czy Elley Duhé.

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki?

Fast Boy. Kto tworzy duet o milionowych zasięgach?

Ich utwory uzyskały ponad 125 milionów odtworzeń, a jeden z największych hitów "Bad Memories" z udziałem wspomnianej Elley Duhé zremiksował sam David Guetta. Utwór zadebiutował na 13. miejscu na niemieckiej liście przebojów i 80. w Wielkiej Brytanii.

W lutym 2023 roku artyści wydali singiel "Forget You", który powstał we współpracy z niemieckim DJ-em i producentem muzycznym o pseudonimie Topic. Kawałek z miejsca podbił niemieckie zestawienia, ale nie tylko. Utwór kilka tygodni z rzędu królował także w radiu Eska.

Z kolei RMF FM zaprosiło artystów do studia, aby zagrali dla słuchaczy akustyczny koncert live. Wcześniej duet udzielił stacji krótkiego wywiadu, w którym opowiedzieli, jak bardzo wspierał ich drogę tata. "Jest z nas bardzo dumny. Wysyła artykuły i nagrania o nas do wszystkich swoich kontaktów" - opowiadali bracia.

Fast Boy. Osiągnęli wielką popularność w dwa lata

Duet odwiedził również program "Dzień dobry TVN", gdzie bracia zagrali hit "Forget You" oraz zdradzili, czy trudno im współpracować ze względu na rodzinne więzi. "Dużo czasu spędzamy ze sobą jako bracia, ale zawsze zajmowaliśmy się muzyką. To trochę szalone robić muzykę z bratem, z którym żyło się od dziecka. Oczywiście teraz już nie mieszkamy ze sobą. Mamy swoje mieszkania. To, że jesteśmy rodziną, ma swoje plusy, można być brutalnie szczerym jeśli coś się nie podoba, coś nie wyszło" - wyjawili w rozmowie w TVN-ie.

Duet Fast Boy podkreśla, że inspirują ich różne gatunki muzyczne. Chociaż sami tworzą elektronikę, gdzie bardzo ważny jest bit, artystom niemniej zależy na przekazie.

"Pochodzimy z tradycji, gdzie graliśmy dużo na gitarze. Piszemy piosenki, ale nie chcemy skupić się na jednej rzeczy, dla nas ważne jest, żeby piosenka opowiadała jakąś historię" - deklarują bracia.

W marcu artyści zagrali na głównej scenie zimowej edycji festiwalu Tommorowland. Na początku sierpnia podzielili się nowiną na temat najnowszego singla. "Good Life" artystów został odtworzony w serwisie Spotify już ponad milion razy. 21 sierpnia muzycy odwiedzili Polskę. Zagrali na TOP OF THE TOP Sopot Festival 2023 w Operze Leśnej.

Więcej o: