Mery Spolsky zawładnęła sceną drugiego dnia Top of The Top Sopot Festival! "W końcu luz"

Podczas drugiego dnia Top of the Top Sopot Festival 2023, wydarzenie poprowadziło troje prowadzących. Największą furorę wśród internautów zrobiła Mery Spolsky, która dzięki niefrasobliwości i nietypowej kreacji szczególnie wzbudziła zainteresowanie. Kim jest artystka?

Drugi dzień imprezy w Operze Leśnej upłynął pod hasłem #SUMMER VIBES. Na scenie wystąpili m.in. Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Kayah, Ewa Farna, Cleo, Margaret oraz Lisha & The Men. Natomiast w roli prowadzących zaangażowano trio składające się z Marcina Prokopa, Wojtka Łozowskiego i Mery Spolsky. Widzowie szczególnie dostrzegli talent konferansjerski 29-letniej piosenkarki.

Więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Który koncert w swoim życiu najlepiej wspominasz? [SONDA]

Widzowie festiwalu są zachwyceni! "Super tercet prowadzących"

To nie pierwszy raz, gdy wokalistka miała szansę sprawdzić się w roli prowadzącej. Miała okazję współprowadzić już galę rozdania Fryderyków 2021 w Szczecinie. W tym roku internauci zwrócili uwagę na jej otwartość i śmiałość, ale przede wszystkim przykuwała wzrok swoją prześwitującą kreacją. która zdaniem wielu była bardzo odważna.

Mery Spolsky miała na sobie przezroczystą, beżową, mocno dopasowaną sukienkę. Ozdobiona była niebieskimi i czerwonymi sercami i łzami. Wokalistka musiała się czuć w tej kreacji, jak ryba w wodzie, ponieważ ze sceny rzuciła hasłem: "Cieszę się, że jestem cekinową bombą!", nawiązując do tytułu jednego z 52. rozdziałów swojej książki "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj". 

Śpiewa, pisze i prowadzi audycje – Mery Spolsky to artystka wszechstronnie uzdolniona

Artystkę można śmiało nazwać "człowiekiem renesansu", ponieważ oprócz licznych sukcesów na rynku muzycznym, Mery Spolsky napisała także ww. książkę, a także prowadziła audycję "Alfabet Spolsky" w newonce radio, a także pisze teksty dla innych artystów. Spod jej pióra wyszły takie utwory jak "SMRC" Julii Wieniawy czy "Trzecia minuta" Sarsy. 

Natomiast z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Uczęszczała do szkoły muzycznej, a w późniejszym okresie była wokalistką w kilku zespołach. Pod aktualnym pseudonimem zaczęła występować w 2014 roku, kiedy wzięła udział w Grechuta Festival, na którym zaprezentowała własną interpretację utworu "Śpij, bajki śnij", za którą dostała II nagrodę. 

Swoją debiutancką płytę pt. "Miło było pana poznać" wydała trzy lata później i była prawdziwą innowacją na polskim rynku. Sama artystka nazwała krążek "kilkunasto-piosenkowym listem do jednej, prawdziwej osoby, która nagle pojawiła się w jej życiu i zniknęła", a w tekstach utworów roi się od błyskotliwych, a jednocześnie mocnych linijek.

 

Album zapewnił jej dwie nominacje do Nagrody Muzycznej „Fryderyk" w kategoriach "fonograficzny debiut roku" i "album roku elektronika". Chociaż nie udało jej się zdobyć żadnej z nagród, to to wyróżnienie otworzyło jej drogę do szerszej publiczności, która z roku na rok coraz chętniej zaczęła słuchać jej muzyki.

W 2019 roku wydała drugą płytę pt. "Dekalog Spolsky" i od tego czasu pojawiła się także gościnnie w utworach innych artystów. Udało jej się nagrać piosenkę z Kayah, Arkiem Kłusowskim czy raperem Sariusem. Pod koniec czerwca 2023 roku wydała singiel "Suka", który zwiastuje nadchodzący trzeci album studyjny artystki, który ma otworzyć w jej twórczości rozdział o niezależności, tańcu, seksualności i ciele

Więcej o: