Nadchodzi SBM FFestival 2023! Jak dojechać na czterodniowe święto polskiego rapu?

Wszyscy fani rodzimego rapu przez miesiące nie mogli doczekać się tej imprezy. Tegoroczny SBM FFestival startuje już dzisiaj i potrwa aż cztery dni. Podczas wydarzenia łącznie na trzech scenach wystąpi plejada polskiego rapu. Festiwal odbędzie się na Lotnisku Bemowo, które położone jest na przedmieściach Warszawy. Jak tam dojechać?

Tegoroczne święto polskiego rapu potrwa aż cztery dni, podczas którego na trzech scenach wystąpi aż 45 artystów. Będą to czołowi przedstawiciele tego gatunku w naszym kraju, tacy jak: Mata, 2115, Sokół, White 2115, Solar & Białas, Sobel, Żabson, Hotel Maffija czy SBM Classic.

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Film, który zmienił twoje życie, to... [SONDA]

Co trzeba wiedzieć o SBM FFestivalu?

To już siódma odsłona festiwalu spod znaku SBM Label. Po sukcesie zeszłorocznej edycji, organizatorzy imprezy postanowili rozszerzyć ją o kolejny dzień. Impreza zamknie tegoroczny sezon letnich festiwali muzycznych, a headlinerami wydarzenia są: Mata, White 2115, Wojtek Sokół, który zagra jedyny solowy koncert w tym roku, ekipa 2115, a także Hotel Maffija - na koncercie których usłyszymy najpopularniejsze single z tegorocznej edycji mafijnego projektu.

Na scenach festiwalu nie zabraknie również m.in. założycieli SBM Label, czyli Solara i Białasa w wyjątkowym koncercie THE WAY OF SOLAR/BIAŁAS - 15 YEARS OF LEGACY, organizowanym na 15-lecie zawiązania duetu założycieli SBM. Usłyszymy również braci Kacperczyk tuż po wydaniu najnowszego albumu pt. "Pokolenie Końca Świata" oraz wielu innych doskonale znanych reprezentantów sceny hiphopowej, na czele z Kinnym Zimmerem, Janem-rapowanie, Kukonem, Żabsonem, czy Guziorem.

Dużą nowością w tegorocznej edycji SBM FFestival jest trzecia scena, która powstała w wyniku współpracy marek Redbull x NOBOCOTO. W tej strefie wieczorami do czerwoności parkiet będą rozgrzewać rozmaici DJ-e, a wcześniej zobaczycie w niej występy m.in. Hodaka, Zeamsone, Lordofon, Mięthe czy Huberta. 

Jak dojechać na SBM FFestival?

SBM FFestival odbędzie się na terenie warszawskiego Lotniska Bemowo, do którego wejście zaplanowane jest w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Piastów Śląskich. W dniach 23-26 sierpnia planowane jest specjalna organizacja ruchu, dlatego zaleca się dojazd na wydarzenie komunikacją miejską. 

  • Z dworca "Warszawa Zachodnia" najlepiej skorzystać z autobusu linii 184 w kierunku pętli Metro Młociny. Należy wysiąść na przystanku "Piastów Śląskich", który znajduje się nieopodal wejścia na teren imprezy.
  • Z dworca "Warszawa Centralna" zaleca się wsiąść w tramwaj linii 33 w kierunku pętli Nowe Bemowo. Pojazdy tej linii również zatrzymują się na przystanku "Piastów Śląskich". Ewentualnie można też skorzystać z tramwaju linii 24, którym należy dojechać do ostatniego przystanku – pętli Nowe Bemowo, skąd kawałek trzeba przejść piechotą.
  • Z dworców "Warszawa Wschodnia" i "Warszawa Gdańska" poleca się skorzystać z tramwaju linii 28 w kierunku Metra Marymont. Należy podjechać nim do przystanku "Rondo Radosława", gdzie trzeba przesiąść w tramwaj linii 33, który dowiezie nas do przystanku "Piastów Śląskich".

Warto wziąć uwagę także fakt, że w bliskim sąsiedztwie lotniska znajduje się stacja metra "Bemowo", na której zatrzymują się pociągi linii M2. Z tego miejsca można przesiąść się w autobusy linii 112, 122 i 171, a także tramwaj linii 76, którymi bezpośrednio dojedziemy na teren wydarzenia.

 

W nocy po skończonej imprezie planowane są zamknięcia ulic Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich. Z tego powodu linie nocne N01 i N43 zostaną skierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami. Natomiast z przystanku "Wrocławska", który znajduje się w nieznacznym oddaleniu od Lotniska Bemowo, uruchomione zostaną specjalne autobusy linii 942, które będą dowozić do stacji metra "Bemowo". 

Bilety i karnety na SBM FFestival – gdzie można kupić?

W sprzedaży dostępne są karnety 4-dniowe, karnety weekendowe oraz wejściówki jednodniowe na każdy festiwalowy dzień. Osoby z niepełnosprawnościami mogą wejść na festiwal wraz z osobą wspierająca w ramach jednego biletu. Cena najtańszego karnetu weekendowego wynosi 349 złotych, a wszystkie bilety dostępne są na stronie eBilet.pl.

Wszystkie warianty wejściówek są dostępne również w wersji premium, dzięki której można otrzymać dostęp do dedykowanej przestrzeni w pobliżu sceny z oddzielną strefą gastronomiczną i barem, osobnych toalet, a także do przyspieszonego wejścia na teren wydarzenia. Na wszystkie osoby posiadające bilet premium czekać będzie również box z festiwalowym niezbędnikiem oraz specjalne wydawnictwo z udziałem artystów z SBM Label. W sprzedaży dostępne są również wejściówki na pole namiotowe.

Więcej o: