Koncert Andrea Bocelli Chorzów 2023. Bilety wciąż w sprzedaży, ale ceny? Lepiej usiądźcie

Już jutro Stadion Śląski w Chorzowie wypełnią tłumy, które zgromadzą się pod sceną, by zobaczyć na żywo występ Andrei Bocellego. To będzie pierwszy tak duży biletowany koncert włoskiego tenora przed polską publicznością. Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z wydarzeniem.

Muzyka Andrei Bocellego to połączenie klasycznego, operowego brzmienia i rozrywki. Na jego dorobek artystyczny składa się aż 15 solowych albumów studyjnych, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 90 milionów egzemplarzy. Wypromował wiele znakomitych utworów, które mimo upływu lat wciąż podbijają serca publiczności. Do najpopularniejszych należą "Time to Say Goodbye"  znane również jako "Con te partirò", "Canto della Terra", "Vivere"  czy "Nessun dorma".Również w Polsce ma rzesze oddanych słuchaczy, dla których już w najbliższy weekend ponownie zaśpiewa na żywo.

Zobacz wideo Natalia Kukulska podczas festiwalu w Sopocie zaśpiewała stare hity. "Ta piosenka przyniosła mi 26 lat temu wiele szczęścia"

Koncert Andrea Bocelli Chorzów 2023. Kto będzie supportem występu włoskiego tenora?

Włoski tenor ma wielu fanów na całym świecie. Kilkukrotnie spotykał się również z polską publicznością, a jego występy cieszą się bowiem ogromnym zainteresowaniem. W 2017 roku wystąpił na Wałach Chrobrego w Szczecinie, gromadząc ponad 200 tysięcy słuchaczy. Teraz ma szanse powtórzyć ten sukces. Już 26 sierpnia 2023 roku artysta ponownie zaśpiewa na żywo, tym razem na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jego koncert poprzedzą trzy znakomite występy: sopranistka Maria Aleida, gwiazda pop Ilaria Della Bidia oraz światowej sławy flecistka Andrea Griminelli. Za muzykę na żywo odpowiadać będą Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którym przewodzić będzie mentor, a prywatnie przyjaciel Bocellego, Carlo Bernini. Warto nadmienić, że występ gwiazdy wieczoru został podzielony na dwie części, pomiędzy którymi odbędzie się 15-minutowa przerwa.

Stadion Śląski wypełnią tłumy. Bilety na koncert Andrei Bocellego wciąż w sprzedaży

Choć bilety trafiły do sprzedaży już kilka miesięcy temu, to organizatorzy postanowili zostawić ostatnią pulę z myślą o spóźnialskich. Obecnie, za pośrednictwem strony internetowej www.biletserwis.pl, wciąż jest możliwość nabycia wejściówki. Ich ceny są uzależnione od wybranego miejsca, wahają się bowiem od 255 zł najtańszy do nawet 1200 zł dla loży VIP. Kasy zostaną jednak zamknięte o godzinie 11 w sobotę, dlatego decyzję należy podjąć przed upływem tego terminu.

Oficjalnie występ artysty rozpocznie się o godzinie 20, lecz bramki stadionu zostaną otworzone 2 godziny wcześniej, by każda zainteresowana osoba mogła bez pośpiechu znaleźć swoje miejsce. Dla tych, którzy zdecydują się przybyć na wydarzenie własnym samochodem, zorganizowano płatne parkingi w niedalekiej odległości. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy Wjeździe Głównym od ulicy Chorzowskiej, a jego cena wynosi 100 zł. Drugi zaś mieści się przy ulicy Siemianowickiej, a opłata jest niższa o 30 zł. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc, istnieje jednak możliwość płatności zarówno kartą, jak i gotówką. Spodziewając się tłumów, organizatorzy zapewnili również dodatkowe kursy transportu publicznego, w tym przede wszystkim tramwajów linii 0, 6 i 41.  

Więcej o: