Ten hit lata na Spotify to kompletne zaskoczenie. Przebił nawet Taylor Swift i Miley Cyrus

Spotify opublikował listę najchętniej słuchanych utworów tego lata. Co ciekawe na szczycie rankingu zabrakło nie tylko Taylor Swift i Miley Cyrus, ale i Harry'ego Stylesa, co dla wielu może być sporym zaskoczeniem. Pierwsze miejsce przypadło z kolei artystom z Meksyku, których utwór odniósł ogromny sukces również poza serwisem Spotify.

W rankingu Spotify uwzględniono 20 najchętniej słuchanych utworów w okresie od 29 maja do 14 sierpnia. W tym roku na sam szczyt listy poszybowała piosenka, za którą stoją wschodzące gwiazdy z Meksyku - Peso Pluma i Eslabon Armado.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Meksykański hit na szczycie listy przebojów Spotify

Piosenka pod tytułem "Ella Baila Sola" odniosła sukces także poza Spotify. W serwisie YouTube odtworzona została już ponad 344 miliony razy. Utwór jest również pierwszą regionalną piosenką, która trafiła do pierwszej dziesiątki listy przebojów magazynu "Billboard". W związku z ogromnym sukcesem hitu meksykańscy wykonawcy otrzymali także zaproszenie do występu na żywo w programie "The Tonight Show With Jimmy Fallon".

Popularność piosenki "Ella Baila Sola" skomentował między innymi Antonio Vazquez, szef działu redakcyjnego U.S. Latin w Spotify. W rozmowie z Variety powiedział: „Ella Baila Sola" jako ogólnoświatowa piosenka lata jest prawdziwym świadectwem tego, jak Música Mexicana dominuje na międzynarodowej scenie muzycznej, stając się jednym z gatunków napędzających rozwój na całym świecie".

Antonio Vazquez dodał również, że utwór jest wyjątkowy pod względem swojej kompozycji: „Música Mexicana, ogólnie rzecz biorąc, oferuje bogaty zbiór kulturowy, który dotyka tradycji, emocji i nowoczesności, dzięki czemu jest przystępny i ekscytujący zarówno dla słuchaczy muzyki latynoskiej, jak i nie mówiących po hiszpańsku. Silny urok tej piosenki odzwierciedla siłę Música Mexicana i udowadnia, że jej moment w słońcu to coś więcej niż tylko trend".

Na drugim miejscu listy przebojów Spotify uplasował się przebój "WHERE SHE GOES" autorstwa Bad Bunny'ego. Piosenka Taylor Swift "Cruel Summer" znalazła się na 4. miejscu, wyżej niż utwór "Flowers" od Miley Cyrus, który ostatecznie uplasował się na 7. miejscu.

Lista najchętniej słuchanych przebojów na Spotify

 1. "Ella Baila Sola" Eslabon Armado, Peso Pluma
 2. "WHERE SHE GOES" Bad Bunny
 3. "Seven (feat. Latto)" Jung Kook, Latto
 4. "Cruel Summer" Taylor Swift
 5. "La Bebe - Remix" Yng Lvcas, Peso Pluma
 6. "un x100to" Grupo Frontera, Bad Bunny
 7. "Flowers" Miley Cyrus
 8. "Daylight" David Kushner
 9. "Sprinter" Dave, Central Cee
 10. "As It Was" Harry Styles
 11. "Cupid - Twin Ver." FIFTY FIFTY
 12. "LALA" Myke Towers
 13. "Kill Bill" SZA
 14. "Peso Pluma: Bzrp Music Sessions, Vol. 55" Bizarrap, Peso Pluma
 15. "vampire" Olivia Rodrigo
 16. "Dance The Night (From Barbie The Album)" Dua Lipa
 17. "Classy 101" Feid, Young Miko
 18. "TQM" Fuerza Regida
 19. "I Wanna Be Yours" Arctic Monkeys
 20. "Calm Down (with Selena Gomez)" Rema, Selena Gomez
Więcej o: