Zespół Aqua ogłosił trasę koncertową. Fani znów będą mogli zaśpiewać z nimi "Barbie Girl"

Zespół Aqua znów doczekał się swoich pięciu minut. Korzystając z popularności filmu "Barbie", grupa ogłosiła, że już wkrótce uda się w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W ciągu dwóch miesięcy muzycy odwiedzą łącznie 20 miejsc, w których zagrają swój słynny hit "Barbie Girl".

Zespół Aqua odniósł ogromny sukces w latach 90., a ich debiutancki album stał się prawdziwym hitem. Utwory z płyty Aquarium trafiły na listy przebojów w Wielkiej Brytanii i Australii. Znalazły się również w pierwszej dziesiątce Billboard Hot 100. Sława zespołu nie trwała jednak długo, bo zainteresowanie debiutanckim krążkiem spadało. W końcu Aqua okrzyknięto mianem wykonawcy jednego przeboju. Mowa oczywiście o hicie "Barbie Girl", który zapewnił grupie ogólnoświatową rozpoznawalność. Muzycy wypuścili kolejne płyty, ale fani zdążyli już zapomnieć o zespole.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Walka o sławę

Tymczasem Duńczycy wcale nie zamierzali się poddawać - wciąż koncertowali, choć były to zazwyczaj pojedyncze występy i małe trasy koncertowe. W międzyczasie członkowie grupy podjęli decyzję o zawieszeniu działalności. Premiera "Barbie" stała się jednak doskonałą okazją ku temu, by reaktywować zespół. W związku z tym Aqua ogłosiło dużą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

"Pracowaliśmy na to przez 27 lat! Zagranie dwóch wyprzedanych koncertów w Nowym Jorku i Los Angeles tego lata było spełnieniem marzeń, a możliwość powrotu wkrótce na ogólnokrajową trasę koncertową jest absolutnie szalona. Nie możemy się doczekać, aby spotkać wszystkich po raz pierwszy, twarzą w twarz". - czytamy w oświadczeniu na Instagramie.

 

Muzycy wystąpią w 20 miejscach w całym kraju. Trasa rozpocznie się 12 listopada w Seattle, a zakończy 20 grudnia w Los Angeles. Wiele wskazuje na to, że zespół planuje również zagrać w innych państwach, jednak na razie nie udzielił na ten temat żadnych informacji.

Więcej o: