Mery Spolsky w roli prowokującej "Marii przed ołtarzem". Jako ksiądz wystąpił Qczaj

Mery Spolsky nie próżnuje i właśnie podzieliła się kolejnym teledyskiem, który promuje jej nadchodzące wydawnictwo. Artystka w piosence "Maria przed ołtarzem" sprzeciwia się konwenansom społecznym, które dotykają kobiety. W klipie pojawiła się plejada gwiazd - w księdza wcielił się Qczaj, a w pozostałych rolach występują m.in. Ralph Kaminski, czy Wiktor Dyduła.

Po przeszywającej "Suce", artystka prezentuje drugi singiel pt. "Maria przed ołtarzem", do którego stworzyła niebagatelny teledysk. To zapowiedź trzeciego albumu Mery, którego możemy się spodziewać już tej jesieni. Do tej pory wokalistka wydała dwa krążki – "Miło było Pana poznać" z 2017 roku oraz "Dekalog Spolsky" z 2019 roku. Ponadto dwa lata temu pojawił się muzyczny audiobook towarzyszący książce "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj".

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Album, który mógłbyś słuchać do końca życia to? [SONDA]

Mery Spolsky zwraca uwagę na ważny problem. Robi to w swoim zadziornym stylu

Najnowszy utwór jest swoistym manifestem przeciwko stereotypowej roli kobiety w polskim domu. "To hołd dla kobiet, ale także sprzeciwienie się tradycyjnemu podejściu do ról w związku i oczekiwaniom, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Chcę powiedzieć, że nikt z nas niczego nie musi, jeśli tego nie chce. Działa to w obie strony, więc poczuję, że to w zgodzie ze mną - mogę być czyjąś Marią, a jeśli ten stan rzeczy będzie uwierał, to zawsze jest wyjście - 'Maria rozwódka!'" – mówi Mery Spolsky o swojej najnowszej piosence.

Bardzo ciekawy jest także stworzony do utworu klip. Artystka w informacji prasowej mówi o tym, że zależało jej na tym, aby nie był to prosty obrazek, ale coś co dodaje nowych znaczeń i podkreśla problem seksizmu i obiektywizacji kobiet, co wynika z tekstu utworu, który jest w całości autorstwa wokalistki. 

 

Za reżyserię klipu odpowiada Michał Sierakowski, a w jego bohaterów wcieliły się znane osobistości. W rolę księdza udzielającego śluby Mery wcielił się trener personalny i celebryta Qczaj. Wśród pozostałych bohaterów widzimy także innych przyjaciół wokalistki, takich jak m.in. Ralph Kaminski, Wiktor Dyduła, Miro Kępiński, Michał Kowalonek (były wokalista Myslovitz), Łukasz Leszko (ubrany całkowicie w lateks pan młody), drag queens Shady Lady, MaRyja de Mon i Himera oraz tata Mery Spolsky.

Więcej o: