Travis Scott jedzie w pierwszą trasę koncertową po tragedii na festiwalu Astroworld

Travis Scott ogłosił, że przygotuje się do trasy koncertowej "Utopia - Circus Maximus". Muzyk wystąpi w aż 39 miastach w Ameryce Północnej. To pierwsza trasa koncertowa rapera od czasu tragedii na festiwalu Astroworld w 2021 roku.

Trasa koncertowa rozpocznie się 11 października Charlotte, a zakończy w Toronto w Kanadzie. Początkowo raper miał wystąpić w 28 miastach, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie koncertami, organizatorzy postanowili dodać do listy kolejnych 11 miast. Mowa między innymi o Dallas, Phoenix, Oakland, Miami czy Brooklynie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsza trasa koncertowa po feralnym festiwalu 

Ostatni występ artysty w Rzymie oglądało 60 tysięcy fanów. Obawiano się również trzęsienia ziemii podobnego do tego, które wywołał koncert Rammstein w Chorzowie. W ubiegłym miesiącu Travis Scott wydał najnowszy album "Utopia". Płyta od czterech tygodni utrzymuje się jednym z pierwszych miejsc listy przebojów Billboard 200. Raper oświadczył, że część zysków z każdego sprzedanego biletu na najnowszą trasę koncertową zostanie przekazana fundacji Scott's Cactus Jack Foundation.

Co wydarzyło się podczas Astroworld?

Przypomnijmy, że w 2021 roku podczas festiwalu w Houston w stanie Teksas doszło do wybuchu paniki. Ścisk panujący pod sceną powodował, że uczestnicy koncertu mdleli, a w skrajnych sytuacjach dochodziło u nich nawet do zatrzymania akcji serca. Jak podaje CNN, wyniku tych wydarzeń śmierć poniosło 10 osób, było także wielu rannych. Wśród ofiar był między innymi dziewięcioletni chłopiec. Po tragedii organizatorzy festiwalu podjęli decyzję o odwołaniu koncertów, które miały odbyć się następnego dnia.

Prokuratura oczyściła Travisa Scotta z zarzutów, ale artysta i tak został oskarżony przez rodziny ofiar. Po tragedii Travis Scott wydał oświadczenie, w którym przyznał, że jest zrozpaczony i pragnie złożyć kondolencje rodzinom ofiar.

Więcej o: