Bruce Springsteen odwołuje zaplanowane koncerty przez zły stan zdrowia. "Jest w trakcie leczenia"

Takiej informacji fani Bruce'a Springsteena z pewnością się nie spodziewali. Muzyk zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie, jednocześnie odwołując wszystkie najbliższe występy na żywo. Do podjęcia takiej decyzji zmusił go stan zdrowia.

Bruce Springsteen debiutował ponad pięć dekad temu i dziś jest uznawany za niekwestionowaną ikonę rocka. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Na jego dyskografię składa się ponad 20 płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie 60 mln egzemplarzy w USA i aż 150 mln w innych krajach. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana, na swoim koncie ma bowiem aż 20 statuetek Grammy, dwa Złote Globy, a nawet Oscara.

Zobacz wideo Przypadkowe sceny filmowe, które stały się kultowe i które zna cały świat - czy znasz je i Ty? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Springsteen odwołuje koncerty. Powodem problemy zdrowotne

Ogromna popularność sprawiła, że na koncertach artysty od lat gromadzą się tłumy. We wrześniu 2023 roku miał ponownie spotkać się z fanami, by zaśpiewać na żywo największe przeboje ze swojego repertuaru. Stan zdrowia uniemożliwia mu jednak zrealizowanie tego planu. Na profilu na Instagramie pojawiło się oświadczenie, w którym poinformował o konieczności przeniesienia najbliższych występów.

Bruce Springsteen i E Street Band przekładają wszystkie koncerty zaplanowane obecnie na wrzesień 2023 r. (...) Springsteen jest w trakcie leczenia z powodu objawów choroby wrzodowej trawiennej i jego lekarze zadecydowali, że powinien przełożyć pozostałą część wrześniowych występów.
 

Muzyk przeprasza fanów. Posypały się słowa wsparcia

73-letni gwiazdor nie ukrywa, że decyzja o odwołaniu zbliżających się koncertów nie była łatwa ani dla niego, ani dla członków jego zespołu E Street Band. Przyznał, że nie spodziewał się takiego obrotu sprawy i czuje się źle z tym, że musi zawieść fanów. Ma jednak nadzieję, że szybko odzyska siły i powróci na scenę w lepszej formie, by dać show, o jakim nikomu się nie śniło.

Jesteśmy załamani, że musimy przełożyć te koncerty. Po pierwsze, przepraszamy naszych wspaniałych fanów z Filadelfii (...). Wrócimy na te koncerty, a nawet więcej. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Świetnie się bawiliśmy na naszych koncertach w USA i nie możemy się doczekać kolejnych wspaniałych chwil. Wkrótce wrócimy

– przekazał Springsteen. Warto nadmienić, że sytuacja zdrowotna muzyka budziła niepokój już kilka miesięcy temu. Wówczas upadł na scenie podczas jednego z występów na żywo. Pod wpisem zaroiło się od komentarzy fanów, którzy życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Najważniejsze zdrowie. Nie spiesz się, szefie
Twoje zdrowie jest najważniejsze. Będziemy na Ciebie czekać aż poczujesz się lepiej
Przesyłam życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się, szefie. Wróć, gdy tylko poczujesz się lepiej
Nie musisz przepraszać, pamiętaj, że bardziej zależy nam na Twoim zdrowiu niż na Twoich koncertach.
Więcej o: