Groźny Andrzej Chyra w nowym klipie duetu PRO8L3M. To zapowiedź ich specjalnej płyty

Po ponad dwuletniej przerwie chłopaki z rapowego duetu PRO8L3M wracają z nowym materiałem i dobrymi nowinami. Zapowiedzieli płytę "PROXL3M", której tytuł nawiązuje do 10-lecia formacji, a w sieci można już posłuchać ich najnowszej piosenki "Nicea". W mrocznym klipie główne skrzypce odkrywa znany z roli komornika, Andrzej Chyra. Tutaj jednak jego postać nie jest z prawem za pan brat.

Chociaż Oskar i Steez co jakiś czas regularnie wydają muzykę we współpracy z innymi artystami, to jako duet nie wydali żadnej płyty od ponad dwóch lat. To ma się wkrótce zmienić, ponieważ 1 grudnia na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych zadebiutuje kolejny album chłopaków pt. "PROXL3M". Nazwa krążka nawiązuje do dziesięciolecia istnienia duetu.

Więcej ciekawych artykułów ze muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Który koncert w swoim życiu najlepiej wspominasz? [SONDA]

Andrzej Chyra potrafi być groźny w każdej roli – zarówno komornika, jak i gangstera

Jako pierwszy singiel promujący nadchodzące wydawnictwo wybrana została "Nicea", do której został stworzony teledysk stworzony w ramach konkursu Papaya New Directors. W mrocznej i surowej scenerii znalazł się Andrzej Chyra, która tym razem wcielił się w postać gangstera, który przemierza ciemne zakamarki wielkiego miasta, aby trafić do jednego ze swoich klientów – rapera (w tej roli Marcel Opaliński). Klip w ciągu 24 godzin został obejrzany już ponad pół miliona razy.

Tekst utworu jest swoistym dissem na raperów, którzy kreują się na gangsterów poprzez chwalenie się drogimi ubraniami oraz życiem w luksusie, a w rzeczywistości noszą podróbki znanych marek. W klipie obserwujemy ich oczyma gangstera starej daty, czyli Chyry.  Aby podkreślić tego wydźwięk, Oskar w jednym z ostatnich wersów refrenu wprost rapuje: "Raperem jest Marcel, a gangsterem Andrzej Chyra".

 

Wraz z premierą klipy na oficjalnej stronie formacji ruszył także preorder nadchodzącego krążka, który jest dostępny w trzech wersjach. Jest Klasyczny preorder, w którym znajdzie się bonusowy numer i płyta z instrumentalami. Drugi zwie się Nokia burner", który składa się z telefonu Nokia 2660 Flip, czeskiej karty SIM i kartą pamięci z płytą w wersji oryginalnej i instrumentalnej oraz zdjęcia i dodatkowe materiały. Natomiast trzecia wersja to klasyczny preorder wzbogacony o specjalne, stworzone na drukarce 3D i ręcznie dopracowane etui.

Więcej o: