"Jestem twoją bajką". Sanah śpiewa z Tomaszem Kotem do "Akademii Pana Kleksa". Teledysk już w sieci

W sieci ukazał się teledysk do "Jestem twoją bajką" sanah. Nowa piosenka promuje nadchodzącą wielkimi krokami "Akademię Pana Kleksa". Piosenkarka w najnowszej wersji utworu śpiewanego przed laty przez Zdzisławę Sośnicką zaprasza do "magicznego świata dziecięcych marzeń".

"Akademia Pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego ma być uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki, dobrze znanej nie tylko z kart powieści. Skierowany zarówno do najmłodszych, jak i starszych, którzy dobrze znają kultową adaptację z lat 80. z Piotrem Fronczewskim w roli Ambrożego Kleksa. Razem z główną bohaterką, Adą Niezgódką, widzowie wkroczą w świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Teraz w sieci ukazał się pierwszy utwór promujący nadchodzącą produkcję.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Tomasz Kot o roli w "Akademii Pana Kleksa": Najważniejsze to tego nie schrzanić

"Jestem twoją bajką" sanah. Nowa piosenka promuje film "Akademia Pana Kleksa"

Starsi widzowie utwór ten kojarzą przede wszystkim ze Zdzisławą Sośnicką, która "Pożegnanie z bajką" wykonywała w filmie z 1983 roku i wcieliła się w nim w postać Smutnej Księżniczki. "Akademię Pana Kleksa" promuje piosenka w wykonaniu sanah, w której śpiewa także Tomasz Kot. "Jestem twoją bajką" za jej sprawą zyskało nową nutę. Utworowi towarzyszy też baśniowy teledysk, który uchyla nieco rąbka tajemnicy i ukazuje fragmenty krainy, jaką widzowie zobaczą w kinach.

 
Coś czuję, że to będzie jedna z moich ulubionych piosenek.
Pięknie, z nutką nostalgii, ale bardzo pozytywnie po "nowemu". Po 40 latach od przemelodyjnej Zdzisławy Sośnickiej, której wersja cały czas jest w głowie tak jak "stara" Akademia, to duży powiew świeżości. Brawo Sanah!
Sztos to mało powiedziane. Zuzia, z każdym kolejnym utworem zaskakujesz.

- piszą fani w komentarzach pod teledyskiem.

"Akademia Pana Kleksa". Nowy film z Tomaszem Kotem w roli głównej

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. W produkcji pojawił się również Piotr Fronczewski, czyli Kleks z pierwszej adaptacji powieści Jana Brzechwy. Aktor wcielił się w postać tajemniczego Doktora. Autorami scenariusza są Krzysztof Gureczny i Agnieszka Kruk. Za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski.

- Po tym, co udało mi się w życiu stworzyć, nieskromnie myślałem, że nie boję się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda… ale to nie był lęk o projekt, to był lęk przed tym, czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię - zdradził w 2022 roku Maciej Kawulski. Zdjęcia zakończyły się 22 listopada 2022 roku. "Akademia Pana Kleksa" do kin trafi 5 stycznia 2024 roku.

Więcej o: