Winobranie Zielona Góra 2023. Nie tylko degustacje i zwiedzanie winnic. Kto wystąpi na scenie?

Za nami oficjalna inauguracja tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze. W mieście stanęły trzy sceny, na których na żywo zaśpiewają swoje największe przeboje nie tylko polscy, ale i zagraniczni artyści. Jak przedstawia się line-up wydarzenia na weekend?

W dniach od 9 do 17 września 2023 roku w Zielonej Górze odbywa się największe w Polsce święto wina, winnic i winiarzy. Organizatorzy zadbali o całą gamę rozmaitych atrakcji, w tym m.in. lunapark, stoiska rękodzielnicze czy rejsy barką po Odrze i Obrzycy. To jednak nie wszystko. Prawdziwe tłumy przyciągają gwiazdy, które w ramach wydarzenia zaśpiewają na żywo.

Zobacz wideo Mam czasem dysonans poznawczy, kiedy jeżdżę na festiwale pełne blichtru, a opowiadam o prawdziwych problemach świata.

Winobranie Zielona Góra 2023. Obchody o bogatej tradycji

Winobranie to huczne wydarzenie o bogatej tradycji połączone z obchodami Dni Zielonej Góry, które jest organizowane co roku już od 181 lat, przyciągając tłumy z całego kraju. Wybór regionu jest nieprzypadkowy. Wśród znawców wina okolice miasta powszechnie są uznawane za jedno z największych winiarskich zagłębi w Polsce. Festiwal obfituje w wiele rozmaitych atrakcji, które rozpoczyna uroczysta parada zwana Korowodem Bachusa, czyli boga wina. Celem jest rozpowszechnienie wśród zgromadzonych lokalnych winnic. Z tego powodu na terenie festiwalu nie brak stoisk z możliwością degustacji rozmaitych trunków, a także tych oferujących ich sprzedaż. Organizowane są również objazdy po okolicznych winnicach, a także różne imprezy dodatkowe, w tym m.in. kiermasze książek, wystawy czy spektakle. Największe zainteresowanie wzbudzają jednak gwiazdy, które co roku Rada Miasta zaprasza na koncerty. Kto tym razem wystąpi na żywo?

Winobranie 2023 - program. Smolasty wystąpi na żywo. Kto jeszcze?

Line-up Winobrania 2023 przedstawia się imponująco. Na koncerty artystów przygotowano aż trzy sceny. Główna znajduje się na Placu Powstańców Wielkopolskich, a dwie pozostałe na Winnym Wzgórzu oraz Placu Teatralnym. Wystąpili już na nich m.in. Łemko Tower, Bovska, Elektryczne Gitary oraz Maryla Rodowicz. W kolejnych dniach na żywo zaśpiewają również Kuba Badach, Smolasty, a także Sara James. Największe atrakcje przygotowano jednak na zbliżający się weekend.

15 września na Placu Teatralnym o godzinie 20:00 rozpocznie się występ Goorala. O tej samej porze na Winnym Wzgórzu odbędzie się Summer Chill w Niewinnym Ogródku. Atrakcją wieczoru będzie jednak występ Brodki. Wokalistka wystąpi na głównej scenie już o 20:30 i zaśpiewa swoje największe przeboje. Dla tych, którzy wciąż będą mieć siłę na dalszą zabawę, przygotowano potańcówkę. Od 22:00 do północy zaplanowana jest Dyskoteka Dorosłego Człowieka, którą poprowadzi Dj Bamse. Kolejny dnia koncerty odbędą się na poszczególnych scenach o tych samych porach. Najpierw wystąpi Tabu i rozpocznie się Relax Down. Z kolei pół godziny później na Placu Powstańców pojawi się zespół T.Love. Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz sztucznych ogni, który zgodnie z planem odbędzie się o godzinie 22:00. Pełen harmonogram i lista artystów dostępne są w programie Winobrania na stronie zok.com.pl.

Więcej o: