Polski zespół nagrał muzykę do "Zielonej granicy". Agnieszka Holland ich chwali, wcześniej docenił Iggy Pop

"Zielona granica" Agnieszki Holland będzie miała swoją polską premierę 22 września. W filmie usłyszymy między innymi muzykę znanego polskiego zespołu rockowego. Reżyserka pochwaliła twórczość artystów w mediach społecznościowych. Ci nie pozostali jej dłużni.

9 września podczas Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji Agnieszka Holland otrzymała Nagrodę Specjalną Jury za najnowszy film "Zielona granica". Produkcja poruszyła krytyków na całym świecie, a obraz był bardzo dobrze oceniany przez recenzentów od chwili premiery.

Zobacz wideo Byliśmy w Wenecji na pokazie "Zielonej granicy". Publiczność oklaskiwała Agnieszkę Holland

Agnieszka Holland pochwaliła polski zespół. Muzykę Trupy Trupa słychać w "Zielonej granicy"

W filmie wystąpiła między innymi Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr, Agata Kulesza oraz Tomasz Włosok. Muzykę do obrazu stworzył Frédéric Vercheval, jednak w ścieżce dźwiękowej do filmu znajdziemy również polski zespół. Agnieszka Holland wyraziła swoją sympatię do twórczości muzyków w mediach społecznościowych.

Mowa tutaj o formacji Trup Trupa, której wielu słuchaczom zarówno w Polsce jak i za granicą nie trzeba przedstawiać. Gdańszczanie nagrywali w tej samej wytwórni, co niegdyś Nirvana, a ich kawałki uwielbia sam Iggy Pop. Ojciec Chrzestny punk rocka nie tylko nosi koszulkę polskiego zespołu, ale także promuje go w autorskich audycjach.

"Trupa Trupa is the best!"

Zespół pochwalił się w mediach społecznościowych komentarzem, który Agnieszka Holland umieściła na jego temat w mediach społecznościowych. "Trupa Trupa is the best!" - napisała laureatka nagrody w Wenecji. Formacja nie pozostała dłużna reżyserce i odpisała: "Agnieszka Holland is the best!".

 

"Jesteśmy bardzo wdzięczni i dymni z tego, że nasza muzyka jest częścią ścieżki dźwiękowej do tego wyjątkowego filmu" - czytamy w poście Trupy Trupa na Instagramie. Kto zna twórczość zespołu, nie ma raczej wątpliwości, że byli idealnym wyborem do tej współpracy. Artyści wielokrotnie w swoich kompozycjach poruszają temat okrucieństwa, wykluczenia i dyskryminacji. Grzegorz Kwiatkowski, autor mrocznych tekstów w Trupie Trupa wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że zespół chce sprzeciwiać się skrajnie prawicowej mowie nienawiści.

 

Znamienne są tutaj również słowa twórcy, które padły w wywiadzie dla Onetu: "Uważam, że każdy ma w sobie twórcę i mordercę. Jeśli zmierzymy się z tą mroczną stroną, możemy stać się lepszymi ludźmi. To jest sens mojej poezji".

Trupa Trupa nie spoczywa jednak na laurach i dalej pracuje nad rozwojem swojej twórczości. Zespół opublikował niedawno najnowszy singiel "Thrill", który trafił do sekcji best new music głównej edycji magazynu Rolling Stone. 

 
Więcej o: