Problemy z kręgosłupem przykuły ją do łóżka. Wokalistka "The Voice of Poland" pomocy szukała za granicą

Maja Kapłon była uczestniczką ósmej edycji "The Voice of Poland". Choć nie trafiła do finałowej trójki, wróżono jej ogromna karierę. Niestety, tę przerwały problemy ze zdrowiem wokalistki.

Maja Kapłon zaśpiewała "Cheap Thrills" w przesłuchaniach w ciemno do "The Voice of Poland" tak, że jej dalsze losy nie mogły potoczyć się inaczej. Nie tylko przeszła dalej do programu - trafiła do drużyny Michała Szpaka a potem Marii Sadowskiej i z show odpadła dopiero przed ścisłym finałem.

Zobacz wideo

Głos Mai Kapłon miał jej zapewnić karierę. Niestety, dały o sobie znać problemy z kręgosłupem, które na długie miesiące przykuły wokalistkę do łóżka. Kapłon od dzieciństwa choruje na skoliozę, która w 2019 roku ponownie, ze zdwojoną siłą, dała o sobie znać.

Maja Kapłon przeszła kilkanaście operacji. Wróciła do tworzenia muzyki

Maja Kapłon od dzieciństwa przeszła kilkanaście operacji, korygujących nieprawidłowe wygięcie kręgosłupa. Na Instagramie kilkukrotnie pokazywała blizny i zdjęcia rentgenowskie, na których było widać, że kręgosłup stabilizują specjalne pręty. Niestety, w 2019 roku jeden z nich pękł, co doprowadziło do ogromnych problemów ze zdrowiem wokalistki.

 

Maja Kapłon została unieruchomiona w łóżku, konieczne były kolejne operacje. Szybko też okazało się, że w Polsce nie znajdzie pomocy - musiała zebrać pieniądze na leczenie poza granicami naszego kraju. To udało się dzięki pomocy trenerów z "The Voice" i pomocy zwykłych ludzi, którzy wpłacili w sumie trzy miliony złotych na przelot i operację w Stanach Zjednoczonych.

Wokalistka pod koniec sierpnia wydała swój najnowszy album pod tytułem "Bestia". Zagraniczne operacje pozwoliły jej znowu na normalne funkcjonowanie, ale, jak mówiła w niedawnym "Dzień dobry TVN", nadal konieczna jest bolesna rehabilitacja:

Bóle występują na co dzień i powstają od blizn i zrostów. Muszę sobie rozmasowywać je widelcem - tak polecił mi fizjoterapeuta. Nakłuwam bliznę, żeby ona odpoczęła i była bardziej luźna do masowania. Jeżeli tego nie zrobię, czuję ból, on z kolei wyłącza mi prawą nogę - opowiadała na wizji.
 
Więcej o: