Sanah jako wokalistka O.N.A.? Fan podrzucił pomysł. Skawiński mu odpowiedział

Już 20 lat minęło od kiedy legendarny zespół O.N.A. przeszedł do historii. Pod zdjęciem, które Grzegorz Skawiński opublikował w mediach społecznościowych, padł pomysł, by reaktywować kapelę z częściowo nowym składem. Fani sugerują, że Agnieszkę Chylińską mogłaby zastąpić na wokalu sanah. Co na ten temat myśli gitarzysta?

Zespół O.N.A. został powołany do życia pod koniec pierwszej połowy lat 90. z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka, którzy wcześniej tworzyli legendarne Kombi. Na czele składu stanęła wokalistka, Agnieszka Chylińska. Debiutowali niedługo później, a muzyka z pogranicza rocka i heavy metalu błyskawicznie zdobyła serca słuchaczy, podbijając listy przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce.

Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

20 lat temu zespół O.N.A. zakończył swoją działalność. Fani wciąż liczą na jego reaktywację

W 2003 roku legendarna grupa zakończyła swoją działalność, podobno doszło bowiem do konfliktu pomiędzy Chylińską a Skawińskim. Wokalistka skupiła się wówczas na solowej karierze, utrzymując swoje nowe utwory w znanym wcześniej brzmieniu, zaś gitarzysta postanowił reaktywować pierwszy zespół pod nieco zmienioną nazwą, Kombii. Spór trwał jednak przez kolejne lata, lecz ostatecznie, ku uciesze słuchaczy, zakończył się rozejmem. Zakładano, że być może powrócą również do współpracy, lecz na ten moment muzycy nie planują wspólnych projektów i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie zamierzali połączyć siły na gruncie zawodowym. Fani liczą jednak na to, że O.N.A. doczeka się reaktywacji. Pod najnowszym zdjęciem Skawy na Instagramie padł nawet na to nietypowy pomysł.

Skawiński opublikował zdjęcie z sanah. Zachwyceni fani zasugerowali im współpracę

8 września 2023 roku sanah zagrała drugi koncert z hucznie zapowiadanej trasy "Uczta nad ucztami". Na Polsat Plus Arenie w Gdańsku zgromadził się prawdziwy tłum, by posłuchać na żywo największych przebojów z jej repertuaru. Pod sceną był również Grzegorz Skawiński, który tuż po występie udał się nawet za kulisy, by zrobić sobie z artystką pamiątkowe zdjęcie. Nie omieszkał również pochwalić się tym spotkaniem na Instagramie.

 
Spotkanie z Zuzią - sanah na Polsat Plus Arena Gdańsk

– napisał, publikując fotografię. Pod wpisem natychmiast zaroiło się od komentarzy. Widok jednej z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia i gitarzysty kultowych zespołów przywiódł fanom na myśl pewien pomysł. Zaczęli sugerować, by Skawiński reaktywował O.N.A., lecz nie z Chylińską z z sanah na wokalu.

Grzegorz, reaktywuj O.N.A. z Zuzią na wokalu
Combo życia
Świetne zdjęcie na bilboardy. Łączy dwa światy: klasykę i rocka
Z niecierpliwością czekamy na wspólny projekt muzyczny

– pisali fani. Gitarzysta z pewnością spodziewał się, że ktoś może zasugerować wznowienie działalności grupy, lecz bez wątpienia taki pomysł był dla niego zaskoczeniem. Zdecydował się nawet odpowiedzieć na tę sugestię, przekonując, że to "kosmiczny pomysł".

Więcej o: