Słowiańskie "Explosion" podbija sieć. Kiedyś hit dyskotek, dzisiaj może zawładnąć weselami

"Explosion" to jeden z niewielu polskich klubowych bangerów, który zapisał się w pamięci wielu. Poza tym jest także dobrze znany przez młodych. Autorzy hitu, czyli Kalwi & Remi udostępnili remiks utworu, który może sprawić, że ponownie wróci do łask - tym razem na weselach. Ponadto nagranie znajduje się obecnie na drugim miejscu w karcie "Na czasie" w kategorii muzyka na YouTubie.

Sukces utworu "Explosion" autorstwa poznańskiego duetu DJ-skiego Kalwi & Remi sprawił, że w drugiej połowie lat dwutysięcznych wielu klubowych twórców przedarło się do mainstreamu, podbijając parkiety dyskotek, jak i radiowe listy przebojów. Charakterystyczna piosenka przez wielu uznawana jest dzisiaj za kultową, a jej brzmienie również podoba się tym, którzy ze względu na wiek nie mogli bawić się w rytm piosenki 15 lat temu na klubowych parkietach.

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Który koncert w swoim życiu najlepiej wspominasz? [SONDA]

"Explosion" po słowiańsku hitem sieci. Czy czeka nas boom na "klubową biesiadę"?

Co jakiś czas w sieci pojawia się odświeżona wersja utworu, ale ta, która miała premierę kilka dni temu, jest całkowicie inna od pozostałych, a jej popularność rośnie z dnia na dzień. Niemal 500 tys. wyświetleń w jeden dzień uzyskał remiks "Explosion" autorstwa DNSQ, który postanowił nałożyć wokal z utworu ludowego "Ech, poleczko" młodzieżowego zespołu Guzowianki ze słowami Marka Mioduszewskiego.

Jak widać, wersja przypadła do gustu twórcom oryginału, ponieważ udostępnili ją na oficjalnym kanale duetu na YouTubie. Natomiast o tym, że słuchacze docenili ten twór świadczą liczne komentarze, które możemy przeczytać pod nagraniem. "Ty chłopie jeszcze nie jesteś tego świadomy, ale stworzyłeś złoto", "Ale to jest dobre. Legendarna muzyka i cudowny głos dziewczyn" – czytamy.

Nagranie znajduje się obecnie na drugim miejscu w karcie "Na czasie" w kategorii muzyka YouTube'a, a jego słuchalność zapewne będzie wciąż rosnąć. Osobiście uważam, że jest to ciekawe i zabawne połączenie, ale oba utwory zdecydowanie lepiej brzmią osobno.

 

Jednak, jeśli Polakom się podoba, to zapewne ta wersja może stać się hitem polskich wesel, których często nieodłącznym elementem jest muzyka biesiadna. W przypadku tego remiksu zostaną upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu – klubowa zabawa, jak i tradycjna biesiada. To może zaowocować podobnymi remiksami w przyszłości, które pozwoliłem sobie nazwać "klubową biesiadą".

Więcej o: