Dzieci dla Kukulskiego zawsze "były priorytetem". W testamencie przekazał im ważną prośbę

W 1989 roku Jarosław Kukulski zdecydował się na ślub z Moniką Borys. W małżeństwie szybko pojawiły się problemy, ale dla dobra syna zdecydował się zaczekać z rozwodem. W testamencie swoje dzieci kompozytor prosił tylko o jedno.

Jarosław Kukulski poznał Annę Jantar dzięki zespołowi Waganci, który współtworzył pod koniec lat 60. Pobrali się w kwietniu 1971 roku, rok wcześniej wzięli ślub cywilny. W 1976 roku na świat przyszła ich jedyna córka, Natalia. Cztery lata później Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej. Kukulski początkowo wzbraniał się przed szukaniem nowej miłości. W końcu jednak zaczął umawiać się z kobietami. Jak zdradziła w "Pani" Natalia Kukulska, nie każdy związek ojca wspomina miło. - Kibicowałam tym związkom. Z jedną z byłych kobiet taty przyjaźnię się do dziś, z jeszcze inną mam ciepły kontakt. Niestety później życie ułożyło się tak, że tata ożenił się z osobą, z którą nie potrafiłam się porozumieć - opowiadała. Wybranką ojca była Monika Borys.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Informacja zwrotna" - serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka [ZWIASTUN]

Jego drugą żoną była Monika Borys. Kukulski "próbował za wszelką cenę ratować ten związek"

Borys pierwsze kroki w karierze stawiała jako tancerka. W 1987 roku światło dzienne ujrzała jej pierwsza piosenka, "To nie jest pora na miłość". W tym samym roku poznała Jarosława Kukulskiego. Przedstawił ich sobie Ryszard Poznakowski. Para szybko wzięła ślub, w 1989 roku na świat przyszedł ich syn, Piotr. - Nastąpił trudny czas zarówno dla mnie, jak i dla niego, ale pojawiło się nowe życie, urodził się mój przyrodni brat, więc tata próbował za wszelką cenę ratować ten związek. Dzieci dla taty były priorytetem - opowiadała Natalia Kukulska. Nie miała dobrych relacji z macochą, a wkrótce również w małżeństwie jej ojca zaczęły pojawiać się pierwsze zgrzyty.

Dla dobra syna długo zwlekał z rozwodem. W testamencie prosił, by rodzeństwo się wspierało

Kukulski komponował dla niej utwory, dzięki którym Monika Borys zyskiwała coraz większą rozpoznawalność. "Co ty królu złoty" nagrodzono nagrodą publiczności podczas festiwalu w Opolu w 1989 roku. - To był amok! (...) Była przebojowa, piękniutka, miała ogromny temperament. Myślę też, że była we mnie zakochana, tyle że liczyła na zbyt wiele z mojej strony - wspominał Kukulski w wywiadzie cytowanym przez Plejadę. Chciała kolejnych przebojów, kompozytor potrzebował przerwy. Postanowili jednak przezwyciężyć problemy dla dobra syna. Rozstali się, gdy Piotr był nastolatkiem. - Spędziłem z Moniką 15 lat, właściwie tylko dla Piotrusia. A potem uznaliśmy, że jest już na tyle duży, że przyjmie rozstanie w miarę bezboleśnie - przyznał Kukulski.

Piotr Kukulski chciał iść w ślady rodziców i sławnej siostry i również postanowił rozpocząć karierę muzyczną. Przez jakiś czas występował pod pseudonimem PiKej, ale jako raper nie osiągnął większych sukcesów. Po poważnym wypadku w 2007 roku zbliżył się do ojca i postanowił z nim zamieszkać. - Wiedziałem, że on woli mieć mnie przy sobie. Był rozwiedziony z moją mamą, chorował na serce, potem doszły dializy i okazało się, że ma tętniaka aorty brzusznej - wspominał Piotr. Jarosław Kukulski zmarł 13 września 2010 roku, miał 66 lat. - Tacie zależało na tym, żebyśmy się z Natalią kochali i wspierali, napisał nawet o tym w testamencie - wspominał Piotr Kukulski w "Super Expressie".

Więcej o: