Irish Grinstead nie żyje. Miała 43 lata. Kilkanaście lat temu zmarła jej bliźniaczka z zespołu 702

Irish Grinstead nie żyje. Wokalistka grupy R&B 702 miała 43 lata. Informację o śmierci piosenkarki podała jej siostra, z którą razem tworzyły dla zespołu.

Irish Grinstead z dziewczęcego zespołu 702, popularnego szczególnie w latach 90., zmarła w wieku 43 lat. Informację do mediów podała jej siostra i koleżanka z zespołu LeMisha Grinstead. Napisała w sobotę, a informację można też znaleźć na Instagramie grupy:

Z wielkim smutkiem muszę poinformować, że dziś wieczorem zmarła moja piękna siostra i przyjaciółka. Stoczyła długą walkę i w końcu zaznała spokoju. Ta dziewczyna lśniła niczym gwiazdy! Była piękna nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Dzielenie się z nią sceną było radością, którą będę pielęgnować do końca życia! My, rodzina, prosimy o modlitwę i poszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy ogromną stratę dla naszej rodziny.
 

Irish Grinstead nie żyje. Żegna ją m.in. Missy Elliot

Piosenkarka, znana z udziału w takich piosenkach jak "Where My Girls At" i "Get It Together", zmarła w wyniku choroby, nie wiadomo jednak, jakiej konkretnie. Wiadomość nadeszła dziewięć miesięcy po ogłoszeniu w grudniu przez 702, że Irish bierze "zwolnienie lekarskie z powodu poważnych problemów zdrowotnych" i zawiesza członkostwo w zespole. 

Zmarłą piosenkarkę w mediach społecznościowych pożegnali inni znani artyści, m.in.  Pusha-T, Da Brat, Missy Elliott, Tamar Braxton, SWV, Kenan Thompson, Brownstone, Yvette Nicole Brown i Hi-Tek. "Irish, niech twoja piękna dusza spoczywa spokojnie w ramionach Pana" - napisała Elliott na X (dawniej Twitter). 

Irish i LeMisha stanowiły dwie trzecie zespołu, w skład którego wchodziła także wokalistka Kameelah Williams. Grupa, której nazwa wzięła się od numeru kierunkowego rodzinnego miasta dziewczyn, Las Vegas - wydała swój pierwszy album "No Doubt" w 1996 roku. Ich album "LP" wydany w 1999 roku zawierał utwór "Where My Girls At". Piosenka zajęła 4. miejsce na liście przebojów Billboard Hot 100. Jest to jeden z trzech singli grupy, który uzyskał złoty certyfikat RIAA - inne to "Get It Together" i "Steelo" nagrany z Missy Elliot. Ten ostatni stał się motywem przewodnim programu "Cousin Skeeter" nadawanym przez Nickelodeon. W 2019 roku ponownie stała się hitem, gdy samplował ją Diplo w "On My Mind".

 

Tworzyła zespół z siostrami. Jedna z nich zmarła w 2008 roku. "Wiem, że czujesz się teraz lepiej i przytulasz swoją bliźniaczkę"

Kameelah Williams napisała na Instagramie, że jest "zdruzgotana i załamana" wiadomością o śmierci przyjaciółki. Nawiązała także do śmierci bliźniaczki Irish i pierwotnej członkini zespołu, Orish Grinstead, w 2008 roku. "Miałam problemy z tym postem, bo według mnie to nie może być prawda" - napisała w niedzielny poranek. "Trudno przyznać, że coś takiego w ogóle się dzieje" – dodała Williams i napisała:

Wiem, że czujesz się teraz lepiej i przytulasz swoją bliźniaczkę Orish, co wywołuje u mnie uśmiech, bo wiem, jak bardzo za nią tęskniłeś. Ty i ja znamy się odkąd byłyśmy dziećmi, śmiałyśmy się, płakałyśmy, świętowałyśmy i (...) dlatego po prostu nie chcę w to wierzyć.
Zobacz wideo Lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię

Chociaż ostatni album wokalistki 702 wydały dwie dekady temu, kilka lat temu (po 11-letniej przerwie) wróciły na scenę. Orish zmarła w wieku 27 lat w 2008 roku. Przyczyną śmierci bliźniaczki Irish była niewydolność nerek.

Więcej o: