KPOP NATION na PGE Narodowym. Poznajcie gwiazdy, które wystąpią w Warszawie

Pod koniec czerwca informowaliśmy o nadchodzącym festiwalu dla fanów k-popu. Już 23 września na PGE Narodowym w Warszawie wystąpi osiem zespołów k-popowych. Sprawdźcie, co o nich wiemy!

KPOP NATION na początku ogłosiło jedynie część artystów, z czasem - podgrzewając atmosferę - ujawniano kolejne zespoły. Obecnie znamy już cały skład, który pojawi się w Polsce. Na festiwalu wystąpią trzy girlsbandy i pięć boysbandów.

Zobacz wideo Sara James: To, że jestem z małej miejscowości nie oznacza, że nie mogę robić dużych rzeczy

Kto wystąpi na KPOP NATION? Line-up prezentuje się następująco

  • MONSTA X (sub-unit Shownu & Hyungwon). Jest to pierwszy oficjalny sub-unit tego zespołu. Shownu i Hyungwon 25 lipca 2023 wydali swój pierwszy mini-album zatytułowany "THE UNSEEN". Singlem została piosenka "Love Me a Little". 
 
  • (G)I-DLE – to girlsband z wytwórni Cube Entertainment. Dziewczyny zadebiutowały w maju 2018 roku mini-albumem "I Am". Znane są z odważnych tekstów piosenek i przekraczania granic. Do ich największych hitów należą: "Oh my god", "Queencard", "TOMBOY" i "Nxde" inspirowane burleską i Marilyn Monroe.
  • SF9 (w składzie Da Won, Zu Ho, Tae Yang, Hwi Young, CHANI). Zespół zadebiutował w październiku 2016 roku pod skrzydłami wytwórni FNC Entertainment. Będzie to już ich druga wizyta w Polsce, bowiem w maju 2019 roku SF9 wystąpiło w warszawskiej Progresji w ramach trasy koncertowej "UNLIMITED". Do ich znanych singli należą takie piosenki jak: "O Sole Mio", "Summer Breeze", "Good Guy" i "MAMMA MIA". 
 
  • ZEROBASEONE – zespół utworzony w ramach survivalowego reality show Boys Planet. Zadebiutowali 10 lipca 2023 roku mini-albumem "Youth in the Shade". Ich debiutancka płyta została oficjalnie najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem koreańskich grup/duetów w historii, pobijając tym samym 31-letni rekord należący do zespołu Seo Taiji and Boys.
  • CIX – pięcioosobowa grupa, która zadebiutowała w lipcu 2019 roku EPką "Hello Chapter 1: Hello, Stranger". To będzie drugi koncert zespołu do Polski w ciągu tego roku. 15 stycznia CIX wystąpiło w Warszawie w ramach światowej trasy "Save me, Kill me".
  • KEP1ER – girlsband utworzony w ramach survivalowy programu Girls Planet 999. Zespół zadebiutował 3 stycznia 2022 roku mini-albumem "FIRST IMPACT" z singlem "WA DA DA".
  • MAMAMOO+ (duet Solar & Moonbyul). Duet tworzą raperka i wokalistka zespołu MAMAMOO. Dziewczyny przed oficjalnym debiutem jako unit, występowały już we dwójkę na scenie np. w 2015 roku w programie "Two Yoo Project Sugar Man" stacji JTBC. Jako sub-unit oficjalnie zadebiutowały w sierpniu 2022 roku z singlem "Better".
  • THE BOYZ – grupa zadebiutowała w grudniu 2017 roku mini-albumem "The First". Zespół w czerwcu 2020 roku wygrał program "Road to Kingdom". Zwycięstwo zagwarantował im występ z "Checkmate". Wygrana była przepustką do programu "KINGDOM: Legendary War", jednak tym razem grupie nie udało się wygrać show. Najnowszym singlem grupy jest "Lip Gloss" z albumu "[PHANTASY] Pt.1 Christmas In August". 
 

KPOP NATION w dosłownym tłumaczeniu oznacza społeczność, czyli fanów KPOP-u, który narodził się jako koreańska muzyka popularna i dorastał wraz z globalnym fandomem. To główny cel KPOP NATION – zbudowanie miejsca, w którym fani KPOP-u z całego świata mogą dzielić się swoją pasją i komunikować się z artystami. Bilety na KPOP NATION nadal są dostępne w sprzedaży.

Więcej o: