Dawid Podsiadło wraca z nowym utworem. Usłyszymy go tylko w grze

Dawid Podsiadło za kilka dni opublikuje swoją najnowszą piosenkę. Data końca września jest nieprzypadkowa, bowiem premiera utworu związana jest z premierą dodatku do gry "Cyberpunk 2077" studia CD PROJEKT RED.

Dawid Podsiadło dał się już poznać jako fan gier komputerowych i klimatu cyberpunka. Nie powinno zatem dziwić, że ponownie nawiązał współpracę ze studiem CD PROJECT RED - niebawem usłyszymy jego najnowszy utwór w dodatku do hitowej gry "Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty" (Widmo Wolności). Pokazano nie tylko zwiastun produkcji, ale również urywki z prac nad piosenką Podsiadły.

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Całość owiana jest odpowiednio gęstą tajemnicą, ale nie obyło się bez wpadki. Piosenka była dostępna przez moment w internecie.

Dawid Podsiadło w "Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty"

"Phantom Liberty" jest tytułem nie tylko dodatku do gry, ale również tytułem utworu wokalisty. Jak będzie brzmiało Widmo Wolności? Fragmenty przed zmontowaniem w całość możecie usłyszeć na poniższym nagraniu - będzie nie tylko rytmicznie i jak z przyszłości. Jak widać, do projektu zaproszono też orkiestrę.

Zapowiedź współpracy CD PROJEKT RED z Dawidem Podsiadłą nie jest tajemnicą - muzyk ogłaszał to już pod koniec sierpnia na koncercie na stadionie PGE Narodowy. Teraz jednak poznaliśmy odrobinę więcej szczegółów na temat tego, jak "Phantom Liberty" będzie brzmieć.

Inny utwór Dawida Podsiadło z uniwersum Cyberpunka mogliśmy już usłyszeć przy okazji premiery serialu Netfliksa "Cyberpunk Edgerunners".

"Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty" - kiedy premiera?

CD PROJEKT RED kazało czekać na dodatek do "Cyberpunka 2077" trochę krócej, niż na podstawową wersję gry. Premierę "Phantom Liberty" ogłoszono na 26 września - ale jeśli jesteście bardzo zdesperowanymi i niecierpliwymi graczami konsolowymi, możecie przyspieszyć tę datę o dobę. Wystarczy, że w konsoli Xbox podmienicie region na Nową Zelandię, zaś w konsoli PlayStation musicie założyć nowe konto z regionem ustawionym również na ten kraj. Gracze tradycyjnych komputerów PC muszą niestety wytrzymać. Czy warto? Ocenimy już za tydzień. Tymczasem obejrzyjcie najświeższy zwiastun produkcji, w której zobaczymy m.in. Idrisa Elbę:

 
Więcej o: