Taco Hemingway znowu zawiesił serwery. "W tym kraju całe życie trzeba stać w kolejce"

Przedsprzedaż biletów na nową trasę koncertową Taco Hemingwaya rozpoczęła się 20 września w samo południe i zgodnie z przewidywaniami nie musiało upłynąć dużo czasu, zanim wszystkie wejściówki się wyprzedały. Tak jak zima zaskakuje co roku drogowców, tak liczba osób chętnych do zakupu biletów na nieliczne występy Taco przerosła możliwości serwerów. Fani wytykają długi czas oczekiwania i błędy technologiczne na stronie. Strach się bać, jak będzie wyglądać regularna sprzedaż.

Taco Hemingway w trasę koncertową promującą jego nową płytę "1-800-OŚWIECENIE" wyruszy w maju 2024 roku i występować będzie do czerwca. 22 września 2023 roku z kolei to oficjalna data premiery albumu, który jeszcze w sierpniu w niecałą dobę od startu przedsprzedaży osiągnął złoty nakład. Dzień przed tym, jak wydawnictwo trafi na sklepowe półki, będzie można kupić też bilety na trasę koncertową - oficjalna sprzedaż wejściówek rusza 21 września w samo południe. Łatwo raczej nie będzie.

Zobacz wideo "Czterdziestkę spędziłem z Taco Hemingwayem", czyli Maciej Rock wspomina urodziny

Przedsprzedaż biletów na trasę Taco Hemigwaya to był chaos

Posiadacze konta Empik Premium już 20 września mogli kupić w ramach przedsprzedaży bilety na koncerty Taco Hemingwaya. Wielbiciele artysty dosłownie rzucili się do zakupów. Żeby zdobyć upragnioną miejscówkę, potrzebny był jednak specjalny kod klienta. Nie jest to przeszkoda nie do pokonania, wystarczy wykupić odpowiedni pakiet. Zainteresowanie wejściówkami na koncerty Taco Hemingwaya było tak ogromne, że serwery Empiku się zawiesiły, a część z oczekujących zobaczyła komunikaty o tym, że musi czekać np. dwie godziny, żeby w ogóle wejść na stronę.

"Wywaliło serwer w Empiku, a to jeszcze nawet nie sprzedaż", "Kolejna godzina czekania", "Weszłam na stronę 15 minut wcześniej i czekałam na bilety, nie pojawiły się o 12, więc odświeżyłam, po czym dostałam komunikat, że serwer padł" - relacjonują poszczególne osoby w komentarzach pod postami na stronie Hemingwaya i Empik Bilety. Fani w komentarzach wskazują, że choć logowali się przed startem przedsprzedaży, to czas oczekiwania na możliwość zakupu stopniowo się wydłużał - przykładowo trwał około 40 minut, by przekroczyć godzinę, a potem nawet dwie.

To, że serwery nie podołały obsłudze tak dużego ruchu to dopiero początek perypetii rozgoryczonych fanów. Bo nawet jeśli komuś na stronę się zalogować udało, to też wcale nie było takie oczywiste, że uda mu się kupić bilety. Często powtarzał się bowiem błąd i nie działały wymagane do zakupu kody klienta. "Jeśli ktoś otrzymał komunikat 'Nie udało się zweryfikować poprawności karty', prosimy o cierpliwość i wiadomość prywatną" - informowała firma na profilu, a w odpowiedzi pojawiły się komunikaty, że np. nikt na te wiadomości nie odpisuje, a minęło już pół godziny, ktoś inny doniósł, że w odpowiedzi dostał przekierowanie do niedziałającego formularza kontaktowego.

Taco Hemingway zawiesił znowu serwery

"Niestety kod Empik premium nie działał i wywalił mnie ze strony", "Czy też macie problemy z kodem z aplikacji?", "chyba z 50 razy go wpisywałam i nic... masakra", "Ja mam błąd numeru karty i zabawa od nowa", "Przez ten błąd straciłam miejsce w kolejce dwa razy" - czytamy w sekcji komentarzy.

Były też inne trudności, użytkownicy donosili np. o tym, że nieustannie ze strony przekierowywano ich do aplikacji, a potem z aplikacji do strony. Co jeszcze się działo? "Komuś też wyskakuje komunikat brak biletów, jak chce przejść do płatności, mimo że są?", "Tak, miałem to samo, wziąłem pulę dalszą 3, a potem jak wcisnąłem w pulę 2, to już się nagle dało" - wymieniają się doświadczeniami wojowniczy miłośnicy twórczości Filipa Szcześniaka.

W międzyczasie oczywiście cała dostępna pula wejściówek została wyprzedana, więc naprawdę wiele osób czekało na marne. "Presale zakończony - kupiliście wszystkie bilety, które były w pulach przedsprzedaży - WOW. Zapraszamy jutro o 12:00!" - poinformował na Facebooku Empik bilety.

"Co za masakra. Specjalnie pojechałam stacjonarnie i tam nawet się nie udało kupić", "To są chyba jakieś żarty", "Ile tych biletów było? 20?" - komentują ludzie. Niektórzy się zastanawiają, komu tak naprawdę udało się wejściówki zdobyć, skoro wszędzie ludzie narzekają. Trudno się nie zgodzić z uwagą jednego z użytkowników Facebooka, który w nawiązaniu do całej sytuacji napisał: "W tym kraju całe życie trzeba stać w kolejce".

Poprosiliśmy Empik o komentarz, na odpowiedź czekamy.

Taco Hemingway 1-800-TOUR zaczyna się w Katowicach, a dokładnie 17 maja 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Artysta wystąpi także w poznańskim MTP 5 (19 maja), gdańskiej Ergo Arenie (24 maja) czy we wrocławskiej Hali Stulecia (7 czerwca). 15 czerwca wystąpi w Krakowie w Tauron Arenie, a 22 czerwca pojawi się na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wszystkim chętnym na zakup biletów pozostaje życzyć powodzenia.

Więcej o: