Jak dojechać na koncert Sanah na PGE Narodowym?

Już w piątek 22 września na Stadionie Narodowym zaśpiewa Sanah. Artystka wystąpi w Warszawie w ramach trasy koncertowej "Uczta Nad Ucztami". W związku z wydarzeniem przewidywane są zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej, o czym poinformował Urząd Miasta Warszawa.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dużych koncertów, tak i tym razem najprościej będzie wybrać się na koncert Sanah komunikacją miejską. Rezygnacja z samochodu nie tylko oszczędzi nam czasu, ale również nerwów związanych z poruszaniem się po mieście. Władze podjęły decyzję o ograniczeniu ruchu w pobliżu Saskiej Kępy. Do godziny 21 kierowcy nie będą mogli poruszać się w obszarze alei Poniatowskiego, alei Waszyngtona, ulicy Międzynarodową, alei Stanów Zjednoczonych, ulicy Wał Miedzeszyński oraz alei Stanów Zjednoczonych, a także ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób posiadających identyfikatory oraz taksówek.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Co w zamian? Jak dojechać na PGE Narodowy?

Miasto proponuje, by do PGE Narodowego dojechać komunikacją miejską. Jeśli policja zdecyduje o zamknięciu ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, autobusy linii 102, 125 i 202 będą poruszały się ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni. Z kolei linie 146 i 147 pojadą Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Istnieje również możliwość zamknięcia ulic Sokolej, Zamoście i Zamoyskiego. Wówczas linie 102, 125 i 202 będą kursowały ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni. Autobusy linii 135 pojadą Targową, a 146 i 147 aleją Zieleniecką.

Jak wrócić z koncertu Sanah na PGE Narodowym?

Po koncercie policja może zdecydować o zamknięciu ruchu na moście Poniatowskim i Alejach Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Nastąpi to tylko wówczas, jeśli duża grupa fanów postanowi przedostać się pieszo w kierunku centrum miasta. W tej sytuacji tramwaje linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a składy linii 9 i 24 skończą trasy na pętli plac Starynkiewicza i na Ratuszowa-Zoo.

Z kolei linia 22 będzie kursować z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza oraz z i od ronda Wiatraczna. Linie 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 pojadą po swoich trasach, omijając zamknięty fragment na moście Łazienkowskim.

Miasto zdecydowało również o uruchomieniu zastępczego autobusu linii Z-9. Tabory komunikacji miejskiej pojadą Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, przez plac Trzech Krzyży, Alejami Ujazdowskimi, Trasą Łazienkowską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców, Saską, aleją Waszyngtona do ronda Wiatraczna. Po koncercie na ulice Warszawy wyjadą również autobusy linii 138 i 509.

Więcej o: