Mystic Festival 2024 z pierwszymi ogłoszeniami. Zagrają legendy norweskiego metalu i gwiazda Eurowizji

Mystic Festival 2024 odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy zdradzili pięć pierwszych zespołów, które wystąpią na imprezie.

"Mystic Festival to przede wszystkim muzyka. Pod tym szyldem wystąpiły już w Polsce największe gwiazdy metalu i okolic, m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, King Diamond, Slipknot, Nightwish i Celtic Frost. Gościmy i żywe legendy, i najgorętsze zjawiska sezonu." - czytamy w zapowiedzi organizatorów.

Zobacz wideo Hity muzyczne, które mogły nie istnieć. Wśród nich "Billie Jean", "Nothing Else Matters", czy "Smells Like Teen Spirit" [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Mystic Festival 2024. Gdzie i kiedy się odbędzie? Kto wystąpi?

Przyszłoroczny festiwal, podobnie jak dwie ostatnie edycje, odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej. Organizatorzy zaplanowali cztery dni wypełnione różnorodną muzyką spod znaku ciężkich brzmień. Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 roku.

Chociaż do imprezy pozostało przeszło osiem miesięcy, poznaliśmy już pierwsze gwiazdy, które uświetnią wydarzenie swoimi występami. Wśród nich znalazł się angielski Orange Goblin. "Ciężar pierwszych płyt Black Sabbath, plugawe boogie Motörhead, brzmienie klasycznego heavy metalu, atmosfera horrorów z Hammer Film i londyńska mgła, w której kryje się śmiertelne zagrożenie" - czytamy w opisie koncertu.

Kolejne ogłoszenie to uczestnicy tegorocznej Eurowizji Lord Of The Lost. Niemieccy muzycy odwiedzili imprezę już w 2023 roku, jednak ze względu na problemy techniczne nie wystąpili. Kolejni wykonawcy, których fani metalu usłyszą w Gdańsku to "deathcore’owa bestia z Australii", czyli Thy Art Is Murder. Fani black metalu ucieszyli się z czwartego ogłoszenia. Na Mystic Festival przyjedzie Satyricon, "szanowani na salonach klasycy, którzy w Norweskiej Operze Narodowej czują się jak u siebie w domu i wchodzą w fascynujący dialog z Edvardem Munchem, prekursorem ekspresjonizmu". 

Na deser organizatorzy wydarzenia zostawili pionierów niderlandzkiej szkoły death metalu. W czerwcu na jednej z gdańskich scen wystąpi Asphyx.

Mystic Festival 2024. Bilety

Bilety na festiwal są dostępne na stronie mysticfestival.pl. Obecnie w sprzedaży jest dostępny czterodniowy karnet Early Bird w cenie 749 zł oraz karnet VIP za 1299 zł. Ceny ulegną zmianie.

Festiwal powstał w 1999 roku i odbywał się w największych miastach w Polsce: Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie i Katowicach. Na chwile zniknął z polskiej mapy koncertowej, żeby powrócić w 2019 roku. Rok później przeniósł się do unikalnej przestrzeni gdańskiej Stoczni, która zapewnia festiwalowiczom niepodrabialny klimat.

Więcej o: