Elton John nie rozstaje się z okularami od lat. Jak wygląda bez nich? "Szokujący widok"

Elton John ma nie tylko niesamowity głos i kompozycje. Jedną z jego najważniejszych cech wizerunkowych są charakterystyczne okulary, które zmienia w zależności od okazji i stylizacji. W jednym z wywiadów wyjawił, że ma aż ćwierć miliona różnych egzemplarzy. Jak wygląda bez nich?

Elton John jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich wokalistów i kompozytorów na świecie. Na jego dyskografię składa się ponad 30 albumów studyjnych, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 300 mln egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej uhoronowanych artystów wszech czasów. Do jego najpopularniejszych przebojów należą "Your Song", "Rocket Man", "Goodbye Yellow Brick Road" czy "Something About the Way You Look Tonight".

Zobacz wideo Natalia Kukulska podczas festiwalu w Sopocie zaśpiewała stare hity. "Ta piosenka przyniosła mi 26 lat temu wiele szczęścia"

Ekstrawaganckie stylizacje były jego znakiem rozpoznawczym. Z okularami nie rozstaje się od najmłodszych lat

Karierę rozpoczął już na początku lat 60., grając głównie covery w pubie Northwood Hill. To właśnie wtedy zaczął pracować nad indywidualnym stylem ubierania się. Chciał wyróżniać się nie tylko głosem, ale i wyglądem. Nosił koszulki z oryginalnymi nadrukami, obcisłe szorty i podkolanówki. Stawiał również na oryginalne dodatki, t.j. buty na 20-centymetrowej koturnie i okulary przeciwsłoneczne o ekstrawaganckich kształtach, w tym m.in. oprawki z wizerunkiem krasnala. Co prawda pod koniec lat 70. na chwilę porzucił krzykliwy wizerunek na rzecz stonowanych kreacji, lecz niedługo później ponownie zaczął eksperymentować z charakteryzacjami. Bez względu na to, jaki styl preferował w danym czasie, okulary były jego nieodłącznym elementem, a dziś stanowią znak rozpoznawczy.

Okazuje się, że Elton John okulary nosił od wczesnego dzieciństwa. Jego zamiłowanie do tego dodatku zaczęło się, gdy został zmuszony do ich noszenia z powodu wady wzroku. Wtedy nikt nie uznawał ich za modny element garderoby, a raczej konieczność, przez którą nierzadko padał ofiarą dowcipów rówieśników. Nie zamierzał jednak się załamywać i z pozornej niedoskonałości stworzył coś, z czym kojarzą go ludzie na całym świecie.

Jak wygląda Elton John bez okularów? Będziecie zaskoczeni

Choć kilka lat temu Elton John poddał się operacji korekty wzroku, to wciąż wyzwaniem jest znalezienie zdjęcia, na którym nie ma na sobie okularów. Czujnym udało się uchwycić moment, gdy dosłownie na kilka sekund pokazał się bez nich. W 2020 roku zdjął je przed kamerami podczas gali rozdania Złotych Globów. Ujęcie błyskawicznie trafiło na portal X (dawniej Twitter), robiąc furorę wśród internautów.

Widok Eltona Johna bez okularów był bardziej szokujący niż cokolwiek, co powiedział Ricky Gervais

– napisał jeden z fanów muzyka. Dla wielu było to prawdziwe zaskoczenie, w końcu okulary są nieodłącznym elementem wizerunku Eltona Johna i to nie tylko tego scenicznego. Kilka lat temu udzielił nawet wywiadu, w którym wyjawił, że na jego kolekcję składa się aż ćwierć miliona egzemplarzy. Na ich przechowywanie przeznaczył nawet osobny pokój w swojej rezydencji.

Więcej o: