Kolejny debiut 88-letniej Heleny Norowicz. Sprawdź jej premierową piosenkę

Częstym cytatem publikowanym w mediach społecznościowych jest "Wiek to tylko liczba". Realnym dowodem na jego prawdziwość jest ostatnie dokonanie 88-letniej Heleny Norowicz, która postanowiła wkroczyć do świata muzyki. Za jej debiutancki utwór "Czas nie istnieje" odpowiadają znakomici polscy muzycy.

Helena Norowicz to 88-letnia aktorka, która przez blisko 40 lat była związana z warszawskim Teatrem Studio. Po 80-tce została także modelką, gdy została odkryta przez projektantów mody. Jest idealnym przykładem osoby, która żyje wg własnych potrzeb i zasad, nie patrząc na utarte konwenanse. 

Więcej ciekawych artykułów ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo

Dla Heleny Norowicz nie ma rzeczy niemożliwych. Teraz wkracza do świata muzyki

Teraz aktorka i modelka postanowiła zostać piosenkarką i właśnie wydała swój debiutancki singiel pt. "Czas nie istnieje". 88-letnia Norowicz wykonuje tekst, który napisał Jacek Cygan. Natomiast muzykę skomponował Marcin Nierubiec. Co ciekawe, obaj twórcy mieli już okazję pracować wspólnie w przeszłości. Byli autorami utworu Jerzego Połomskiego "Czas nas zmienia" z 2009 roku.

Helena Norowicz w wieku 80 lat została modelką. Modelką piękną, modelką tajemniczą, modelką z klasą! Postanowiła zażartować ze swoich lat, nagrywając piosenkę 'Czas nie istnieje', którą z wielkim ukłonem i szacunkiem dla Niej, napisaliśmy wspólnie z Marcinem Nierubcem. Pani Helena udowadnia, że z wiekiem nic się nie kończy, a może nawet zacząć się coś nowego. C'est la vie!" – powiedział Jacek Cygan, autor tekstu 'Czas nie istnieje'.

Znany tekściarz ma na swoim koncie napisanie tekstów do takich wielkich przebojów jak "Łatwopalni", "C'est la vie", "Pokolenie" czy "To nie ja byłam Ewą". Natomiast kompozytorem piosenki (a także autorem scenariusza do teledysku) jest Marcin Nierubiec, który tworzył utwory dla m.in. Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Izabeli Trojanowskiej, czy Dody. W 2021 roku jego kompozycja "Chowam się", którą wykonała Ala Byrcyn wygrała Konkurs Debiutów na 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Teledysk do utworu "Czas nie istnieje" nakręcił fotograf Michał Ignar. Miejscem akcji klipu jest zabytkowa Villa La Fleur w Konstancinie-Jeziornie. To nowy obiekt muzealny, w którym można podziwiać wyjątkową kolekcję prac polskich i zagranicznych artystów z lat 20. i 30., w tym Tamary Łempickiej, której poświęcony jest fragment utworu. W klipie obok Heleny Norowicz wystąpili Lillet Amour, Olga Voloshko, Sandra Wasilewska, Arek Kołakowski, Michał Sacharczuk, Dariusz Maciąg i Marcin Nierubiec.

Więcej o: