Alicja Majewska ma bardzo niską emeryturę. Żeby godnie żyć musi pracować

Alicja Majewska od lat aktywna jest zawodowo i nadal koncertuje. Nie robi tego jednak wyłącznie dla przyjemności. Gdyby przestała pracować, nie miałaby za co żyć. Jakiej wysokości jest jej emerytura?

Emerytury gwiazd to temat-rzeka. Niektórzy mistrzowie i mistrzynie estrady czy filmu pozwalają sobie niekiedy na chwile szczerości, w których wyznają, jakiej wysokości świadczenie zostało im przyznane. Trzeba przyznać, że wiele osób, które od lat aktywne są zawodowo, na emeryturę przejść nie tyle nie chce, co zwyczajnie nie może.

Zobacz wideo Alicja Majewska została zapytana o Alicję Węgorzewską. Padły ważne słowa

Jak się okazuje, do tego grona należy również Alicja Majewska. Wokalistka ma dosłownie głodową emeryturę i gdyby nie liczne koncerty z trudem wiązałaby koniec z końcem.

Ile Alicja Majewska ma emerytury?

Wciąż występuje, wciąż śpiewa, ale 75-letnia Alicja Majewska nie robi tego wyłącznie z pasji. Wokalistka w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że jej emerytura należy do dość niskich świadczeń:

Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych emerytury - powiedziała.

Problem ten dotyczy nie tylko słynnej piosenkarki. Bardzo niewielu artystów i celebrytów przez lata miało okazję pracować na etacie. Taka kolej rzeczy powoduje, że dziś ich świadczenia są mizerne - wpłacali minimalne lub wręcz żadne składki, a to oznacza minimalną lub wręcz żadną emeryturę. Majewska sama jednak mówi, że na emeryturę się nie wybiera:

Nigdy nie przeszła mi przez myśl emerytura! (śmiech) - powiedziała w rozmowie z Fakt.pl. - Na taką prawdziwą emeryturę to już dawno powinnam pójść, ale nie wyobrażam sobie życia seniora. Chociaż mam koleżanki, które są na emeryturze i są bardzo pozajmowane. Spędzają czas z najbliższymi, czy podróżują. Czasem do nich dołączam i z nimi wypoczywam, jednak dopóki państwo jeszcze będą chcieli mnie słuchać i oglądać, to będę tkwiła na scenie! - dodała wokalistka.
Więcej o: