Wojciech Mann i Krzysztof Materna znowu razem. Poprowadzą wspólnie audycję

Duet Wojciech Mann i Krzysztof Materna powraca w nowym projekcie. Będzie to podcast "Mann i Materna. Dziady z szuflady".

"Tak jakoś się stało, że znienacka nałożyliśmy gorsety wyszczuplające, tupety na rzadsze miejsca, odpowiedni makijaż, najładniejsze stroje i zrobiliśmy sobie foto. Jeżeli nastąpi dalszy ciąg, to nastąpi…" - napisał dwa miesiące temu Wojciech Mann, pokazując w sieci swoje zdjęcie z Krzysztofem Materną. Opis, nawiązujący do tytułu ich wspólnego bardzo popularnego programu "Za chwilę dalszy ciąg programu" sugerował, że wracają do współpracy. Teraz wiadomo, że chodzi o podcast audio.

Wojciech Mann i Krzysztof Materna znowu razem. Trudno zliczyć ich wspólne projekty

Skecze znane z "Za chwilę dalszy ciąg programu" do dziś cytuje kilka pokoleń. Parodie "Czaru par", "Koła fortuny" czy słynne cykle "Tętno Pulsu", "Krąg Obfitości" czy "Miłosne rady wuja", pełne absurdalnego humoru, nadal bawią. Wohciech Mann i Krzysztof Materna łączą siły po wielu latach.

Panowie w latach 80. i 90. tworzyli wspólnie w Telewizji Polskiej programy: "Mądrej głowie...", "Za chwilę dalszy ciąg programu", "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna" oraz "MdM po godzinach", a w XXI wieku (odpowiednio od 2005 i 2007 roku) "MaMa" i " Mc², czyli maszyna czasu Manna i Materny". Pracowali też razem w TV Puls przy "M kwadrat", współprowadzili audycje radiowe w kilku stacjach, w latach 90. opracowali formułę Radia Kolor. Opublikowali też razem m.in. książkę "Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami".

Materna wspólnie z Mannem zajął w 1999 roku 1. miejsce w ankiecie "Polityki" na najważniejsze osobowości telewizyjne. Ich nowy podcast nazwany "Mann i Materna. Dziady z szuflady" wystartuje 6 października o godz. 20.00 w Onecie.

Więcej o: