18 lat temu śpiewała u Rubika, a później z Andreą Bocellim. Dziś jest gwiazdą TVP

"Niech mówią, że to nie jest miłość" to piosenka, która w 2005 roku podbiła listy przebojów. Promowała ona album "Tu Es Petrus", czyli oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka. Jedną z solistek była Olga Szomańska.

Płyta miała premierę w Amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach. Olga Szomańska znalazła się w grupie solistów wykonujących partie wokalne w słynnym utworze "Niech mówią, że to nie jest miłość". Czym się dzisiaj zajmuje?

Zobacz wideo Anja Rubik w szczerej rozmowie o "Top model", rozwodzie i wrażliwej wadze ciała

18 lat temu "klaskała" u Rubika. "Niech mówią, że to nie jest miłość" okazał się przepustką do wielkiej kariery

Urodziła się w 1982 roku we Wrocławiu. Jako 17-latka wygrała program "Szansa na sukces", występowała także w Teatrze Muzycznym we Wrocławiu oraz w Teatrze Rampa w Warszawie. Z Janem Radwanem nagrała piosenkę do czołówki serialu "Pierwsza miłość". W 2005 roku podjęła współpracę z Piotrem Rubikiem i otrzymała główną partię solistyczną w oratorium "Tu Es Petrus", dzięki czemu zyskała uwagę szerszej publiczności. Płyta osiągnęła status podwójnej platyny i okazała się furtką do muzycznej kariery. 

Zaśpiewała z Andreą Bocelli. Dziś rozwija karierę w TVP

Solową płytę wydała w 2011 roku, ale licząc grupowe projekty, Olga Szomańska ma na koncie kilkanaście krążków. W 2013 roku wzięła udział w nagraniach ścieżki muzycznej do "Krainy lodu" i przez 7 lat wcielała się w rolę Marzenki Lisieckiej w serialu "M jak miłość". Była także pierwszą Polką, która wystąpiła w duecie z Andreą Bocellim. — To było jedno z najpiękniejszych wydarzeń w moim życiu. (…) To dowód na to, że marzenia się spełniają — powiedziała w rozmowie z "Aleteią". Artystka wciąż się rozwija i bierze udział w kolejnych projektach. W 2023 roku została przewodniczącą jednej z drużyn w teleturnieju TVP "Wiesz, czy nie wiesz?"

Więcej o: