Nie żyje uczestnik "The Voice Kids". Miał tylko 17 lat

Nie żyje jeden z uczestników filipińskiej edycji programu "The Voice Kids". Informację o śmierci nastolatka przekazała agencja Virtual Playground Global. Yohance Levi A. Buie miał 17 lat.

Yohance Levi A. Buie zjawił się na castingu do "The Voice Kids" w 2016 roku. Zachwycił wówczas jurorów swoim wykonaniem "Macho Gwapito". Występ w muzycznym show przyniósł mu ogromną sławę, a nastolatek szybko odnalazł swoje miejsce w świecie muzyki i kina. Wystąpił w filmie "Day Zero" oraz w serialu "The Day I Loved You".

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Nie żyje Yohance Levi A. Buie z filipińskiego "The Voice Kids"

Informację o śmierci młodego artysty podała agencja Virtual Playground Global, z którą współpracował. "Z ciężkim sercem zawiadamiamy o śmierci Yohance’a Leviego A. Buie. Jesteśmy głęboko zasmuceni tą stratą, a nasze myśli i modlitwy w tym trudnym czasie kierujemy jego rodziny i bliskich. Yohance był niezwykłym talentem, który błyszczał w świecie rozrywki" — czytamy w oświadczeniu.

Choć jak do tej pory nie podano oficjalnej przyczyny śmierci 17-latka, agencja zamieściła w mediach społecznościowych wiadomość skierowaną do młodych osób, które cierpią z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym, a boją się poprosić o pomoc.

 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli potrzebujesz pomocy, codziennie przez całą dobę możesz zadzwonić na Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży [LINK: 116111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży], pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę [LINK: Fundacja Dajemy Dziecom Siłę], oprócz konsultacji dla najmłodszych, oferuje też pomoc rodzicom i nauczycielom, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.

Pod tym linkiem [LINK: Życie warte jest rozmowy] znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: